Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Oľga († 56) zahynula v aute po nehode: Takmer dva roky po tragédii rodinu zdrvila šokujúca správa

Oľga († 56) zahynula v aute po nehode: Takmer dva roky po tragédii rodinu zdrvila šokujúca správa

Zdroj: Zuzana Šišovská

Reklama
Logo Nový ČasLogo Nový Čas

Rok a pol žijú v trápení a bolesti. Manželia Katarína (34) a Róbert (40) z Ratkoviec (okr. Hlohovec) prišli o svoju milovanú mamičku a svokru. Oľgin († 56) život vyhasol pri dopravnej nehode.

Do auta, ktoré šoférovala jej dcéra Katarína, vrazil Andrej (39). Vo vysokej rýchlosti dostal šmyk a došlo k čelnej zrážke. Oľga ťažkým zraneniam v nemocnici podľahla. Obžalovanému Andrejovi hrozí za zmarený ľudský život podmienka.

Osudná nehoda niekoľkým rodinám navždy poznačila život. „Už nikdy nebude nič ako predtým,“ vraví Oľgina nešťastná dcéra Katarína. Neustále sa jej vracajú osudné okamihy z augusta 2015. „Išli sme spolu s mamičkou do Trnavy. Veľmi pršalo, cesty boli mokré a tak som išla pomaly. Na ceste medzi Bučanmi a Trnavou prešlo do protismeru Audi Q7 a čelne do nás vletelo. Bola som chvíľu v bezvedomí. Keď som sa prebrala, videla som mamičku v bezvedomí, nedýchala,“ opisuje najťažšie chvíle svojho života Katarína.

Sama utrpela pri havárii ťažké zranenia. „Mamičku som videla naposledy vtedy, keď ju odnášali do záchranky,“ hovorí s plačom.

Stratil prácu

Jej muž Róbert (40) v tom čase pracoval vo Viedni. Hneď, ako sa dozvedel, čo sa stalo, šiel domov. „Moja manželka mala zlámané kolená a ďalšie ťažké zranenia, pre ktoré bola niekoľko mesiacov imobilná. Musel som s ňou ostať doma. Staral som sa o ňu, prišiel som o prácu,“ hovorí Róbert. Katarína má doteraz trvalé následky.

Prokurátorka navrhla uložiť obžalovanému trest odňatia slobody na 2 roky s podmienečným odkladom na 4 roky. Podľa nej vodič Andrej spolupracoval, priznal vinu a nahlásil škodovú udalosť do poisťovne. „Druhou poľahčujúcou okolnosťou bolo ochorenie manželky obvineného,“ vraví Róbert, zať nebohej Oľgy.

Riskantnú jazdu oľutoval

Rozhodnutie sa mu však nepozdáva. „Na poznámku nášho právneho zástupcu, že obvinený má v evidenčnej karte vodiča veľké množstvo pokút za vysokú rýchlosť a ani to neviedlo k jeho náprave, odpovedala, že to nebrala do úvahy, pretože sú to len priestupky,“ povedal. Manželia sú rozhorčení: „To naozaj ľudský život už nemá v tomto svete žiadnu hodnotu?“ pýtajú sa.

Ich bolesť je o to väčšia, že vinník nehody sa im doteraz poriadne neospravedlnil. „Mne je nesmierne ľúto, že zahynul človek. Keby som to mohol vrátiť späť, vrátim to, ale nejde to a verte mi, že mne aj celej rodine sa zmenil život a trpíme tým,“ povedal Novému Času z nehody obžalovaný Andrej.

Autor: Zuzana Šišovská, Novy Cas

Vyberáme pre Vás niečo viac

Súvisiace