Pre televíznu stanicu BBC to uviedol Britský minister obrany Michael Fallon. Britská polícia podľa neho len v minulom roku predišla desiatkam útokov, avšak práve takémuto typu útoku uskutočneného tzv. vlkom-samotárom, pri ktorom sú použité predmety každodenného života, je omnoho ťažšie zabrániť. Dodal, že bezpečnostné opatrenia v parlamente budú teraz prehodnotené, avšak budova nemôže byť hermeticky uzatvorená.
Obetiam stredajšieho útoku vzdali vo štvrtok hold viaceré londýnske inštitúcie minútou ticha, ktorá sa uskutočnila o 10.33 h SEČ. Na Trafalgarskom námestí sa vo štvrtok večer o 18.00 h miestneho času (19.00 h SEČ) uskutoční pietny sprievod na pamiatku obetí. "Pridajte sa k nám, o 18.00 h (miestneho času) si na Trafalgarskom námestí spomenieme na obete včerajšieho útoku a postavíme sa proti terorizmu," napísal na sociálnej sieti Twitter londýnsky primátor Sadiq Khan.
Muž, ktorý v stredu útočil v Londýne, sa narodil v Británii a svojho času ho pre napojenie na extrémistov vyšetrovala aj britská spravodajská služba MI5. Povedala to dnes na pôde Dolnej snemovne parlamentu britská premiérka Theresa Mayová. Podľa Mayovej išlo o "okrajovú postavu", ale tajná služba sa s ňou v ostatnom čase už nezaoberala.
Mayová informovala, že medzi dovedna 29 osobami, ktoré pri útoku utrpeli zranenia je 12 Britov, tri deti z Francúzska, dvaja Rumuni, štyria Juhokórejčania, dvaja Gréci, a po jednom občanovi Nemecka, Poľska, Írska, Číny, Talianska a Spojených štátov.
Útočník v stredu na londýnskom Westminsterskom moste najprv autom narazil do ľudí na chodníku a následne nožom dobodal policajta hliadkujúceho pred sídlom britského parlamentu. Policajti ho postrelili, neskôr svojim zraneniam podľahol. Okrem neho pri čine zahynuli traja ľudia vrátane dobodaného policajta.