Mária Ďurišinová
- Tomu neverím! Je to pre mňa šok! S Ferom som bola v parlamente, veľmi som mu fandila. Dokonca som vtedy vystúpila s faktickou poznámkou na adresu Ivana Gašparoviča, že sa hanbím za to, že som vyštudovala tú istú Právnickú fakultu ako on. Šéf parlamentu mi na to odpovedal, že som sa viac než právom zaoberala loptou a zopár rokov mi ani neodzdravil... Vyslovujem úprimnú sústrasť jeho rodine a dúfam, že sa tým nezačína niečo zlé v súvislosti s amnestiami.
Ivan Gašparovič
- Je mi to úprimne ľúto a rodine pána Gauliedera vyjadrujem úprimnú sústrasť.
Eva Zelenayová
- Počula som to z rádia. Gaulieder bol obeť opozície. Nemám na neho dobré spomienky. Samozrejme, neželala som mu to a nikomu neprajem takúto smrť, ale počula som, vraj nechal odstavené auto, ako keby chcel spáchať samovraždu. Neviem, čo sa tam stalo, ale obyčajne sa hovorí, kto ako žije, tak aj končí. Nechcem byť cynická, ale to mi prvé napadlo. Je mi ľúto, že takto skončil, nebol taký starý, aby musel zomrieť, ale bohvieako nežil.
Anton Hrnko
- Je mi smutno. Síce to bol človek, ktorý mal aj svoje nedostatky a chyby, ale bol to môj priateľ. Treba mu teda vzdať úctu za to, čo urobil. V parlamente sme sa priatelili, aj keď sme mali rôzne názory na politiku. Keď ho vytlačili z parlamentu, tak som sa vtedy dostal do opozície voči HZDS.
Béla Bugár
- Je to smutné, ale aj symbolické. Bol určitým spôsobom obeťou mečiarizmu, dá sa povedať tej diktatúry pána Mečiara. Keď sa vzoprel, keď si povedal, že bude niektoré veci inak vyhodnocovať, tak ho vyhodili z parlamentu. Vylúčili ho aj napriek tomu, že povedal, že to je falošné, on nič také nepodpísal. Možno bude aj takým začiatkom symbola boja proti mečiarizmu, aj keď bol poslancom za HZDS.
Eduard Kukan
- To som nevedel. Je to šokujúca správa, takéto veci vždy človeka nepríjemne zaskočia. Františka Gauliedera som poznal dobre, mal ťažký život, prešiel mnohými ťažkými obdobiami. Je to tragédia, rodine vyjadrujem súcit.
Milan Kňažko
- Je to smutná udalosť, no zdá sa mi málo pravdepodobné, že spáchal samovraždu, no to nech už riešia kompetentní. Gaulieder bol poslanec za HZDS, ktorého vylúčili z parlamentu, keď bol predsedom parlamentu Gašparovič a niektorí poslanci, ako napríklad Jarjabek, boli vtedy poslanci za HZDS. A je strašné, že hlasovali za vylúčenie poslanca z parlamentu proti jeho vôli v rozpore s ústavou tí, čo dnes učia na Právnickej fakulte a dostávajú pamätné medaily od dekanátu. Je to niečo hrozné. Gaulieder mal to nešťastie, že napriek tomu, že bol prítomný v parlamente a že sa bránil, že nechce odísť z parlamentu, ho vylúčili.
Ján Čarnogurský
- František Gaulieder bol statočný človek, a tak sa prejavoval aj ako poslanec za HZDS a nebol ochotný sa podvoliť tomu nátlaku, ktorý Mečiar robil na svojich poslancov - aby opustili poslanecký mandát, keď nesúhlasili s jeho politikou. No a potom stále žil takým statočným životom a napĺňa ma veľký smútok, že zahynul. Nech mu svetlo večné svieti.
Kto bol František Gaulieder?
Bojovník proti mečiarizmu
- líder a tvár novembrovej revolúcie v Galante v roku 1989
- ako člen VPN sa stal šéfom Okresného národného výboru v Galante
- opustil VPN a posilnil rady HZDS, od roku 1994 bol poslancom v NR SR
- Gaulieder bol od vstupu do HZDS ostrým kritikom Vladimíra Mečiara a jeho nadržiavania Lexovi
- v roku 1996 vystúpil z poslaneckého klubu HZDS a bol z hnutia vylúčený
- vtedajší šéf parlamentu Ivan Gašparovič dostal list údajne podpísaný Gauliederom, v ktorom sa vzdáva mandátu, poslanec však tvrdil, že list nikdy nenapísal, no napriek tomu mu bol mandát protiústavne odobraný
- v roku 2014 neúspešne kandidoval na post primátora Galanty
- v súčasnosti pôsobil ako nezávislý poslanec v Galante, upozornil na podozrivé šafárenie so zákazkou na osadenie mestského osvetlenia a mesto muselo zaplatiť pokutu 445-tisíc eur