Príbeh rozpráva o panovačnej a zlostnej Kataríne, dcére bohatého mešťana z Padovy, a o bohatom mladíkovi Petruchiovi z Verony, ktorý sa Katu rozhodol stoj čo stoj skrotiť. Získať knižnú podobu tohto diela môžete už tento štvrtok len za 0,79 € spolu s vydaním denníka Nový Čas.
Príbeh o „zlej žene“, ktorá jednoducho nechce byť pod nadvládou muža, a o mužovi, ktorý sa ju napriek tomu snaží skrotiť, patrí medzi jednu z prvých Shakespearových divadelných hier. Okrem toho je však výnimočná aj pre spôsob, akým je podaná. Predstavenie sa totiž neodohráva len pred divákmi, ale aj v rámci samotného diela. Komedianti totiž hru hrajú pre opitého a hlúpeho kotlára, ktorého našli spiaceho na poľovačke, a rozhodli sa trochu pobaviť. Zo žartu ho obliekli do panských šiat a po tom, čo sa preberie, mu nahovoria, že je zámožným pánom.
Skrotenie zlej ženy žne slávu po celom svete už roky. Je to najmä kvôli Shakespearovmu humornému až ironickému podaniu celej hry. Z komédie sa postupne počas deja stáva fraška či paródia na boj medzi mužským a ženským pohlavím. A ako si spisovateľ predstavoval najlepší spôsob, ako ženu skrotiť? S vtipom, drzosťou, a najmä - aj keby to malo byť proti jej vôli. To vyjadruje aj slávny citát, ktorý sa s hrou Skrotenie zlej ženy spája: „Keď ideš k žene, vezmi si bič! Napokon, čo iné, ak ti chýba rozum?“