Julianna Hložek Grmannová (45) len pred pár rokmi bojovala s onkologickou chorobou, ktorá ju pripravila o dieťa. Nepoddala sa však krutému osudu a práve víťazstvo nad zákernou rakovinou lymfatických uzlín ju priviedlo k podnikaniu. Začala spolupracovať na vývoji okysličenej vody, ktorá pomáha zápasiť so zákernými diagnózami. Do vývoja špeciálnej tekutiny vložila všetky svoje skúsenosti z boja o holý život, čo ocenili aj za hranicami Slovenska.
Julianna v živote nemala nič zadarmo, osud sa s ňou nemaznal. „Lekári mi pred 8 rokmi diagnostikovali onkologické ochorenie v predposlednom štádiu a prišla som o vytúžené bábätko,“ vraví ocenená podnikateľka a pokračuje. „Popri roku klasickej liečby som sa dostala aj k inhaláciám kyslíka, proti ktorým ako podpornej liečbe môj onkológ nenamietal. Narazila som na prácu Otta Wartburga, nositeľa Nobelovej ceny, podľa ktorej sa zhubnej chorobe nedarí existovať v dostatočne okysličenom prostredí.“ Aj vďaka častým inhaláciám kyslíka sa jej nad rakovinou podarilo zvíťaziť. Po vyliečení sa zamerala na jeho priaznivé účinky a založila centrum OxySlovakia, kde klienti inhalujú 95 % kyslík. S tým sa však neuspokojila.
„Počas celej doby som dumala nad tým, ako zabaliť niektoré benefity kyslíka takpovediac take away a priniesť ľuďom bez nutnosti chodiť na procedúry,“ vysvetľuje. Podľa nej kyslík pomáha chorým ale aj zdravým. „Ide o obohatenie pitnej vody 12x vyšším obsahom kyslíka, než je v pitnej vode a pritom neobsahuje bublinky,“ doplnila Julianna s tým, že práve za tento elixír získala ocenenie. Prvé plechovky Oxywater naplnili kyslíkom v októbri 2015. Podnikateľka roka spolupracuje s firmou z Česka, ktorá má na okysličenú vodu patent.
Kyslík chorým pomôže
Etela Janeková, internistka
Na dýchanie je kyslík veľmi dobrý, pretože dochádza k lepšiemu okysličovaniu všetkých tkanín. Okysličuje mozog a umožňuje nám prenos živín do tkanín. Po vdýchnutí cez pľúca sa dostane do krvného obehu. Pri ochoreniach srdca, pľúc a mozgu sa kyslík používa aj v nemocniciach a určite pomôže. Je však potrebné mať hranicu, aby nedošlo k prijatiu veľkého množstva kyslíka.