Podľa vyjadrenia španielskeho rezortu diplomacie minister na schôdzke podporil stanovisko EÚ, že Španielsko by malo mať právo vetovať akúkoľvek dohodu týkajúcu sa britského územia na južnom cípe Pyrenejského polostrova. Davis na vopred neoznámenej večeri s Dastisom v nedeľu večer zopakoval, že Gibraltár má pevnú podporu Británie.
Dastis obvinil Britániu, že v otázke Gibraltáru stráca tradičnú rozvahu po tom, ako sa vedúci britský konzervatívny politik vyjadril, že Británia bude pripravená brániť Gibraltár vojensky. Bývalý vodca konzervatívcov Michael Howard povedal, že premiérka Theresa Mayová je ochotná ísť pre Gibraltár do vojny rovnako, ako išla zosnulá premiérka Margaret Thatcherová pred 35 rokmi do vojny s Argentínou o Falklandské ostrovy.
Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson povedal, že zvrchovanosť nad Gibraltárom "sa nezmení a nemôže zmeniť bez toho, aby s tým súhlasili obyvatelia Gibraltáru a občania Spojeného kráľovstva". Povedal to v Luxemburgu, kde rokovali ministri zahraničných vecí EÚ.
Gibraltár má 32 000 obyvateľov, z ktorých 96 percent vlani v referende hlasovalo za zotrvanie Británie v EÚ. Španielsko sa po stáročia usiluje získať nazad zvrchovanosť nad Gibraltárom, o ktorú prišlo po prehratej vojne v roku 1713.