Uviedla, že obete útokov mali symptómy vystavenia nervovému plynu - mali zúžené zorničky, svalové kŕče a mimovoľné vyprázdňovanie čriev, čo podľa jej lekárov zodpovedá pôsobeniu nervového plynu sarín alebo podobnej chemikálie.
Zdravotnícky tím MSF ošetroval po útokoch v meste Chán Šajchún pacientov na sýrskom území, v nemocnici Báb al-Hawá blízko hranice s Tureckom. Obete útokov zaplavili miestne nemocnice a záchranári preto posielali pacientov do zdravotníckych zariadení po celej provincii Idlib, ako aj do susedného Turecka.
Organizácia MSF uviedla, že jej zdravotnícke tímy boli informované o zápachu bielidla z pacientov v iných nemocniciach, kde ošetrovali obete útoku, čo naznačuje, že boli vystavení plynnému chlóru. Uvedené správy podľa MSF "silno naznačujú, že obete... boli vystavené najmenej dvom rôznych chemickým látkam."
Plyn sarín bol podľa OSN použitý v roku 2013 pri chemických útokoch na predmestia sýrskej metropoly Damask kontrolované opozíciou, kde zahynuli stovky civilistov. USA vyhlásili, že zodpovednosť za to nesie sýrska vláda.
Turecké ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že v jeho zdravotníckych zariadeniach zomreli ďalšie tri osoby zasiahnuté pri údajných chemických útokoch v severnej Sýrii. V tureckých nemocniciach podľa jeho vyjadrenia zostáva 29 zranených.
Turecko zriadilo po týchto útokoch na hraničnom priechode v provincii Hatay dekontaminačné centrum, kde zasiahnutých ľudí provizórne ošetrujú a následne presúvajú do nemocníc v okolí.