Informovali o tom vo štvrtok turecké médiá s odvolaním sa na ministra spravodlivosti Bekira Bozdaga. Pri pitvách, ktoré vykonali v stredu večer v tureckom meste Adana, boli podľa tureckých médií prítomní aj experti Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).
"Výsledky pitiev potvrdzujú použitie chemických zbraní," povedal turecký minister. Pri údajnom leteckom útoku chemickými zbraňami v povstalcami ovládanom meste Chán Šajchún zahynulo podľa najnovších správ až 86 osôb. Podľa ľudskoprávnej organizácie SOHR je medzi obeťami 30 detí a 20 žien. Ďalších približne 200 ľudí je zranených alebo nezvestných.
Úrady v Ankare informovali, že do Turecka previezli na ošetrenie takmer 60 ľudí, ktorí utrpeli zranenia pri útoku v Sýrii. Tri osoby neskôr zraneniam podľahli. Viacero západných mocností zo zodpovednosti za útok obviňuje vládu sýrskeho prezidenta Asada. Rusko, ktoré je Asadovým najsilnejším spojencom, obvinenia z chemického útoku odmieta a tvrdí, že lietadlá sýrskych vzdušných síl zasiahli veľký sklad chemických zbraní a munície patriaci vzbúrencom.