Fillon sa tiež vyslovil za likvidáciu táborov, ktoré si migranti vybudovali vo Francúzsku bez úradného povolenia - takým bola napríklad aj neslávne známa Džungľa v severofrancúzskom prístavnom meste Calais. Upozornil však, že treba riešiť "podstatu problému". Riešením sú podľa neho kontroly na hraniciach.
K likvidácii tábora Džungľa pristúpili francúzske úrady vlani v októbri. Jej obyvateľov presťahovali do prijímacích centier v rôznych častiach krajiny. Neskôr však francúzske médiá informovali, že bývalí obyvatelia Džungle sa začínajú vracať do menších táborísk na severe Francúzska a snažia sa odtiaľ dostať do Británie.
Kauza Manželka
Fillon sa v utorňajšom rozhovore pre France 2 odmietol vyjadriť k najnovším zisteniam francúzskeho spravodajského servera Mediapart, podľa ktorého svoju manželku na pozícii poslaneckej asistentky zamestnával už od roku 1982. Fillon ale tvrdí, že ju platil až od roku 1986. Konkrétny rok, od ktorého preňho manželka pracovala, už niekoľkokrát zmenil.
Fillon v utorok vyhlásil, že odmieta prispievať do ohováračskej kampane voči svojej osobe a jej odhaleniam, ktoré sú podľa neho štátnymi orgánmi starostlivo načasované. Zdôraznil, že k podozreniam a obvineniam, ktoré sú voči nemu vznášané, sa "už nikdy viac" nevyjadrí.
Francúzsky pravicový prezidentský kandidát Francois Fillon deklaruje, že pre neho manželka Penelope pracovala v rokoch 1986-2013 a zarobila si v danom období 680.000 eur v čistom. Fillon aj jeho manželka momentálne čelia vyšetrovaniu pre podozrenie, že Penelope v skutočnosti nevykonávala prácu poslaneckej asistentky.
Pre podozrenie z fiktívneho zamestnávania svojich rodinných príslušníkov klesol Fillon z pozície niekdajšieho favorita volieb v prieskumoch až na tretiu, respektíve štvrtú priečku. V najnovších sondážach ho už predbehol aj ľavicový kandidát Jean-Luc Mélenchon.
Do prvého kola prezidentských volieb vo Francúzsku zostáva 12 dní. Favoritmi na postup do druhého kola, ktoré bude 7. mája, je krajne pravicová kandidátka Marine Le Penová a centrista Emmanuel Macron.