13.04.2017 07:15 | Šport | Hokej

Boston s Chárom predviedol v Ottawe obrat, Edmonton začal play off neúspešne

Hokejisti Bostonu Bruins úspešne vstúpili do play off zámorskej NHL.

V prvom súboji štvrťfinále Východnej konferencie triumfovali na ľade Ottawy Senators 2:1 a ujali sa vedenia v sérii 1:0 na zápasy. Bruins dokázali otočiť nepriaznivý stav v tretej tretine, keď sa strelecky presadili Frank Vatrano a Brad Marchand. Slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára strávil na ľade takmer 26 minút, mal päť striel a rozdal rovnaký počet bodyčekov.

Z tímového úspechu sa netešil ďalší Slovák Andrej Sekera. Jeho Edmonton Oilers prehral na domácom ľade so San Jose Sharks 2:3 po predĺžení. Víťazný gól v drese hostí zaznamenal v 64. minúte Melker Karlsson. Sharks vedú v sérii 1:0 na zápasy.

Z domácich tímov uspel iba Pittsburgh Penguins. Obhajca trofeje zdolal Columbus Blue Jackets 3:1, keď všetky tri góly strelil v druhej tretine.

NHL play off - výsledky:

prvé zápasy štvrťfinále Východnej konferencie

Montreal - New York Rangers 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 10. T. Glass, 59. Grabner (Fast).

(stav série: 0:1)

Ottawa - Boston 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 31. B. Ryan (E. Karlsson) – 45. Vatrano (Riley Nash, McQuaid), 58. Marchand (Bergeron, Pastrňák).

Pittsburgh - Columbus 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Góly: 22. Rust (Kessel, Malkin), 24. Kessel (J. Schultz, Malkin), 37. Bonino (Hörnqvist, Määttä) – 53. Calvert (J. Anderson).

(stav série: 1:0)

prvé zápasy štvrťfinále Západnej konferencie

Minnesota - St. Louis 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 60. Parise (M. Koivu, Mikael Granlund) - 27. V. Sobotka (Steen), 78. Edmundson.

Edmonton - San Jose 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Góly:  7. Klefbom (Eberle, Lucic), 18. Lucic (Letestu, McDavid) - 22. J. Ward (Donskoi, Vlasic), 46. P. Martin (Hertl), 64. Karlsson.