Okresný súd Bratislava I odročil hlavné pojednávanie na 24. mája tohto roku z dôvodu neúčasti obžalovaného. "Súd preverí informáciu od obhajcu, ktorý súdu oznámil, že obžalovaný mal byť zadržaný v zahraničí," uviedol v stredu pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.
Situáciu prípadu Martina Jajcaj skomplikovalo, že pôvodný zákonný sudca v tejto veci Juraj M. odišiel od začiatku minulého roka do dôchodku. Bol obvinený zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Napokon bývalého sudcu súdy v Trenčíne spod obžaloby oslobodili. Tento sudca chcel už na začiatku minulého roka pristúpiť k vyhláseniu rozsudku, no Martin Jajcaj sa na posledné pojednávanie nedostavil a nedal súhlas svojmu obhajcovi na zastupovanie v neprítomnosti. Exsudca Juraj M. mohol na neho vydať zatykač, no napokon tak neurobil.
Koncom novembra 2015 vypovedala v kauze posledná svedkyňa, a to prostredníctvom telemosta. Obžalovaný sa pre chorobu nedostavil už na minuloročné januárové pojednávanie. Navyše vtedy po viac ako roku nedal súhlas, aby sa konalo v jeho neprítomnosti.
"Je to špinavosť. Je to hra o čas," reagoval vo februári minulého roku na súde otec zavraždeného Michala Horeckého. Spochybnil informáciu obhajcu, že obžalovaný pracuje ako čašník v Maďarsku. Podľa Horeckého robil v Rakúsku. "Dokázaná vražda nie je vyšetrená, čo to je za justíciu? Však to je choré," kritizoval vtedy kauzu.
Brutálnej vražde mala predchádzať hádka. Martin Jajcaj podľa obžaloby spolu so svojím otcom obeť udierali päsťami, kopali ju, búchali jej hlavu o zľadovatenú zem v blízkosti Humenského námestia. Otec obžalovaného, ktorý mal podľa médií blízko k predstaviteľom bratislavských zločineckých skupín, medzičasom zomrel.
Súčasťou obžaloby pôvodne bolo aj obvinenie z ublíženia na zdraví. Martin Jajcaj mal ešte v roku 2003 po hádke napadnúť s rozbitým pohárom istého muža na diskotéke, čím ho pripravil o oko. Tomu predchádzalo obťažovanie priateľky obete.
Súd za to v novembri 2010 Martina Jajcaja odsúdil na dva roky s podmienečným odkladom na päť rokov a prikázal mu, aby poškodenému zaplatil viac ako 22 000 eur. Podmienečná lehota už však pre Martina Jajcaja neplatila. Súd vo februári 2013 rozhodol, že aj na neho sa vzťahuje prezidentská amnestia.