Po niekoľkomesačných ťahaniciach po súdoch týkajúcich sa rozvodu nakoniec jej manželstvo s Kanaďanom Markom (38) rozviedli. Podľa informácií Nového Času však všetko zostalo v starých koľajach - Mark žije na opačnom konci sveta a Aneta sa sama stará o ich dvoch synov, ako aj o syna z jej prvého manželstva. Ako sa nám podarilo zistiť, Kanaďan za deťmi nechodí, ale zato zvolil modernú formu komunikácie. Ako sa však dajú vychovávať deti cez telefón?
Po ťahaniciach týkajúcich sa rozvodu, keď sa Mark na Slovensku neukázal a dokonca žiadosť o rozvod stiahol, prišiel nakoniec v marci tohto roka definitívny koniec ich manželstva. Pre Anetu to však neznamenalo žiadne výrazné zmeny. Synov naďalej vychováva a financuje sama.
Stačí mu ich počuť?
Podľa informácií Nového Času však na výchove ako-tak participuje aj jej exmanžel, avšak veľmi netradičným spôsobom. Svojich synov vychováva len cez telefón, pretože je už viac ako dva roky v Kanade. „Aneta je rozumná žena a vie, že chlapcom nemôže otca odopierať, aj keď spolu hovoria len cez telefón,“ povedal Novému Času zdroj z okolia moderátorky. „Mark jej napíše, dohodnú sa na čase a potom sa s chlapcami chvíľu baví,“ dodal Pariškovej kamarát.
Psychologička však nad takýmto štýlom komunikácie krúti hlavou. „Vo všeobecnosti je len telefonický kontakt s deťmi veľmi málo. Hlavne pre malé deti, ktoré potrebujú toho rodiča zažiť dotykovo, výzorovo, aby sa s nimi hral, rozprávanie je pre dieťa až druhoradé v poradí,“ vysvetlila Zlatica Bartíková. Aj keď sa zdá, že Mark sa teda s chlapcami snaží aspoň o nejakú komunikáciu, starostlivosť o malé poklady a ich výchova ostali na pleciach pracovitej moderátorky. „Prepáčte, ale k tejto téme sa nebudem vyjadrovať,“ odbila nás stroho Aneta, ktorá chce za svojím skrachovaným manželstvom konečne urobiť hrubú čiaru.
Dôležitý je dotyk, nie hlas v telefóne
Zlatica Bartíková, psychologička
Vo všeobecnosti je len telefonický kontakt s deťmi veľmi málo. Hlavne pre malé deti, ktoré potrebujú rodiča zažiť dotykovo, výzorovo, aby sa s nimi hral. Dieťa v prvom rade potrebuje dotyk, hlas, hry a neverbalitu, ktorá je dôležitá. Ale aj to, koľko času strávi rodič so svojimi deťmi. Či už má partnerka dobrý alebo zlý postoj k neprítomnému rodičovi, deti budú mať rovnaký postoj. Ak je negatívny, prejaví sa to v ich správaní, bude to cudzí človek. Chýbajúci rodič sa tým, čo robí alebo nerobí, sám odsúdi a ochudobňuje sa.