V 17. až 19. storočí sa z nej dodávali pomaranče, citróny aj figy na stoly európskych šľachtických rodov, ale aj kúpeľným hosťom v blízkych Trenčianskych Tepliciach. Na jej mieste sa dnes nachádza park.
V roku 1733 založila rodina Ilešhaziovcov v Dubnici nad Váhom produkčnú Oranžériu na pestovanie teplomilných rastlín. Budova s drevenou konštrukciou mala dĺžku 64 metrov, výšku a šírku 9 metrov a v tom období už mala aj otváraciu strechu a veľké presklené okná. Pestovať citrusové plody, ako aj figy mohli tak pri každom počasí aj v našich podmienkach.
„Plody z tejto Oranžérie dodávali do Trenčianskych Teplíc kúpeľným hosťom, ale aj do Viedne na cisársky dvor a na okolité európske šľachtické dvory. Neodpustili si žiadnu príležitosť pohostiť každú vzácnu návštevu týmito plodmi dopestovanými špeciálne v ich Oranžérii,“ povedal historik Vlastimil Hábl. „Dosahovali veľmi dobré výsledky, pretože tam pracovalo veľa odborníkov, záhradníkov európskej úrovne. Prichádzali sem z Viedni aj z rôznych iných kútov Európy a roky úspešne viedli túto Oranžériu, ktorá vydržala až do 20. storočia, potom zanikla,“ dodal V. Hábl. Dochovaný záznam z roku 1765 tvrdí, že v tom roku sa predalo 735 citrónov a 29 pomarančov, ale o 100 rokov to už bolo 5 775 kusov pomarančov, 950 kusov citrónov a 3 594 fíg.