Lekári z kliniky asistovanej reprodukcie v Londýne ju spolu s partnerom Glynom (52) napriek tomu presviedčali, nech do liečby investujú viac finančných prostriedkov. K šanci na dieťa im mali dopomôcť nielen výživové doplnky, ale aj špeciálna infúzia (intralipid), ktorá predstavuje ďalšiu možnosť, ako liečiť neplodnosť a stála ich ďalších 2 063 eur. Dvojica tvrdí, že klinika ich počas dvoch rokov doslova zdierala.
Kerry, ktorej diagnostikovali „nevysvetliteľnú neplodnosť“ sa časom začala báť, čo s ňou dávky „drog“, ktoré do seba dávala, spravia. Postupne zistili aj to, že zdravotnícke stredisko s nimi zaobchádza nie práve férovo. Platiť si museli dokonca za tehotenské testy či kópie svojich záznamov pri odchode do inej kliniky, píše DailyMail.co.uk.
Je priam neuveriteľné, čo sa páriku podarilo dosiahnuť, keď s liečbou prestali. Kerry nielenže otehotnela a to prirodzenou cestou, ale jej chlapček Freddie je aj napriek jej diagnóze neplodnosti zdravý a má už 2 roky.
Na prípad sa bližšie pozrela aj profesorka Ashley Moffett z oddelenia reprodukčnej imunológie z Cambridgskej univerzity. „Nie je dôvod, aby hocijaká žena užívala až toľko liekov. Majú množstvo vedľajších účinkov,“ dodala Ashley. „Môžu spôsobiť alergické reakcie a to, že ženy sú potom náchylnejšie na infekcie, ktoré v konečnom dôsledku môžu mať vplyv aj na samotné dieťa,“ dodala žena. Manželia sú z nových zistení v šoku. „Vždy sme dôverovali tomu, čo nám povedali lekári. Do nášho sna sme dali všetky životné úspory,“ dodali zdrvení Kerry a Glyn. Teraz sa snažia varovať aspoň ostatné dvojice, aby neurobili podobnú chybu a neminuli všetko na pochybnú liečbu. Ku kauze sa vyjadrila aj samotná klinika, ktorá obvinenia odmieta a tvrdí, že od začiatku partnerov informovali, že ide o experimentálnu liečbu, ktorá sa nemusí podariť.