Tým by sa po prehre v súboji s Emmanuelom Macronom nemala vyhnúť, uviedol belgický denník La Libre Belgique.
Asi najmedializovanejším prípadom je podľa citovaného denníka Le Penovej spor s Európskym parlamentom (EP). "Lepenovci" čelia obvineniu, že najmenej 17 členovia FN boli v rokoch 2012-2017 ako fiktívni asistenti europoslancov financovaní z rozpočtu europarlamentu, pričom však vykonávali činnosť iba v prospech svojej domovskej strany. Za trestný čin organizovaného podvodu hrozí vo Francúzsku trest až desať rokov odňatia slobody a pokuta milión eur.
EP odhaduje spôsobené škody do výšky päť miliónov eur. V súčasnosti prebiehajú dve vyšetrovania zo strany Európskej únie a Európskeho úradu pre boj proti podvodom (OLAF). Le Penovú pred vyšetrovaním chráni poslanecká imunita. Francúzske súdy už požiadali EP o zbavenie Le Penovej imunity.
Druhý súdny spor sa týka majetkových podvodov. Francúzska justícia tvrdí, že šéfka FN a jej otec Jean-Marie Le Pen úmyselne podhodnotili cenu ich sídla v Montretout na predmestí Paríža, aby sa tak vyhli vyšším daňovým odvodom. Za takýto trestný čin hrozí pokuta vo výške 45 000 eur, tri roky odňatia slobody a desať rokov zákaz uchádzať sa o verejné funkcie.
Do tretice musí Le Penová súdnou cestou vysvetliť fotografie z decembra 2015, ktoré šírila prostredníctvom účtu na Twitteri. Fotografie zachytávali kruté činy páchané členmi džihádistickej skupiny Islamský štát (IS). Vo Francúzsku je však verejné šírenie násilných scén zakázané. Ta takýto čin hrozí odsúdeným až päť rokov väzenia a pokuta vo výške 75 000 eur.
V ďalšom súdnom procese, v prípade nelegálneho financovania politických kampaní, je Le Penová v úlohe svedka. Podľa obvinení sú od roku 2011 účty kampane Le Penovej zámerne skreslené.