V samostatných nájazdoch sa totiž trafil iba Dán Morten Green a Dáni tak vyhrali 4:3. Nechýbalo ale veľa a zverenci trénera Zdena Cígera mohli v druhom zápase po sebe vyjsť naprázdno.
V 54. minúte totiž stratil na útočnej modrej puk Juraj Mikuš a vo vlastnom oslabení ušiel Julian Jakobsen a dostal puk do bránky. Lenže tá bola po strete Juraja Mikuša s gólmanom Júlom Hudáčkom posunutá. Rozhodcovia tak nechali gól posúdiť českému videorozhodcovi. Pavel Halas následne odporučil gól neuznať, lenže podľa pravidiel štvrtý zásah dánskeho tímu platiť mal. Dáni sa teda hnevali právom, pretože podľa znenia nových pravidiel bol gól regulárny.
K zmene pravidiel prišlo pred tromi rokmi. Ešte v predchádzajúcich rokoch by gól platiť nemohol, pretože došlo k posunutiu bránky pred momentom, kedy puk prešiel bránkovou čiarou. Od roku 2014 však pravidlá určujú dve výnimky, ktoré boli včera večer v Lanxess aréne splnené.
Sporný moment od 1:15 min
Tou prvou je, že súper vystrelil ešte pred posunutím bránky. Druhá možnosť hovorí o posúdení hlavného rozhodcu, ktorý môže gól uznať, ak usúdi, že by sa puk dostal do bránky, keby zostala vo svojej normálnej pozícii. A obe podmienky boli splnené.
Český videorozhodca Pavel Halas má už jeden podobný prešľap za sebou. V roku 2013 vo fínskych Helsinkách najprv uprel Francúzsku regulárny gól proti Lotyšsku, pretože nevidel puk za bránkovou čiarou. Na kocke nad ľadom sa potom objavil záber, kde bolo puk za bránkovou čiarou dobre vidieť.
Pred štrnástimi rokmi mal Pavel Halas v Hartwall aréne výrazne ťažšiu úlohu, keď vo finále Kanady a Švédska rozhodol o víťazovi sporným gólom.
V 14. minúte predĺženia sa presadil kanadský útočník Anson Carter, lenže nikto si nebol istý, či puk naozaj dopravil za bránkovú čiaru. Po zdĺhavom skúmaní a debate Pavla Halasa s hlavným rozhodcom Vladimírom Šindlerom došlo k uznaniu gólu a prvýkrát v histórii majstrovstiev sveta rozhodol o víťazovi gól, určený videorozhodcom.