Oznámila to v sobotu agentúra Reuters s odvolaním sa na ministerstvo starožitností. Pohrebisko sa nachádza v púštnej oblasti Túna Al-Gabal osem metrov pod úrovňou terénu. Obsahuje vápencové a hlinené sarkofágy, ako aj truhly s pozostatkami zvierat a papyrus s démotickým písmom.
Pohrebnú komoru objavil minulý rok pomocou radaru tím študentov z Káhirskej univerzity. Múmie, z ktorých je väčšina neporušená, ešte neboli datované. Podľa Muhammada Hamzu z Káhirskej univerzity sa ale predpokladá, že pochádzajú z grécko-rímskeho obdobia trvajúceho približne 600 rokov, ktoré nasledovalo po dobytí Egypta Alexandrom Veľkým v roku 332 pred naším letopočtom.
Vedci tiež predpokladajú, že v pohrebnej komore môže byť až 32 múmií vrátane konzervovaných ostatkov žien, detí a dojčiat. Egyptská vláda verí, že aj iné objavy z uplynulých mesiacov oživia turistický ruch, významný zdroj príjmov domácej ekonomiky, ktorý sa prepadol v dôsledku zhoršenia bezpečnostnej situácie po zosadení bývalého prezidenta Husního Mubaraka v roku 2011. Súčasťou jej úsilia je aj spustenie viacerých ambicióznych archeologických projektov, napríklad pátrania po tajnej miestnosti v hrobke faraóna Tutanchamona, kde by sa mala nachádzať múmia jeho nevlastnej matky, kráľovnej Nefertiti.