Brennan pred výborom Snemovne reprezentantov pre tajné služby povedal, že kontakty Ruska s ľuďmi podieľajúcimi sa na kampani Donalda Trumpa ho natoľko znepokojovali, že si zavolal najvyšších predstaviteľov kontrarozviedky a nariadil im, aby sa na tieto kontakty zamerali. Bývalý riaditeľ CIA dodal, že mal vtedy k dispozícii tajné informácie, o ktorých nemôže detailne rozprávať na verejnom vypočúvaní.
Brennan bol podľa svojich slov znepokojený, "pretože vedel o ruských snahách zlákať určitých jednotlivcov" - Rusi sa pokúšali buď získať na svoju stranu prípadných informátorov z radov tajných služieb, alebo od nich aspoň mimovoľne vytiahnuť informácie.
Exriaditeľ CIA na nátlak zákonodarcov v utorok zdôraznil, že nemôže povedať, či k tajnej dohode medzi členmi Trumpovho štábu a Rusmi naozaj došlo. Dodal, že to musí zistiť a stanoviť Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI).
Brennan ďalej vyhlásil, že ruská vláda vyvíjala agresívne, rozsiahle úsilie s cieľom zasiahnuť do amerických prezidentských volieb a že on osobne, priamo varoval šéfa ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) pred takýmto zasahovaním. Brennan dodal, že šéfovi FSB Alexandrovi Bortnikovovi v auguste povedal, že zasahovanie do volieb v USA bude mať "opačný účinok". Bortnikov tieto obvinenia poprel, ale dodal, že o vyjadreniach Brennana informuje ruského prezidenta Vladimira Putina.
Rozsiahle prešetrovanie kontaktov Ruska s Trumpovým volebným štábom vrhá na Biely dom tieň už celé mesiace.