Fotografie v galérii nie sú vhodné pre maloletých a citlivé osoby.
Denise Maguire (55) z Nottinghamu je onkologickou pacientkou. V roku 2009 jej diagnostikovali neliečiteľný non-Hodgkinov lymfóm. Vlani sa spolu s manželom Petrom rozhodli kúpiť si labradora, ktorého nazvali Reah. O tri mesiace neskôr pribudla aj štvornohá sesternica Delphi, píše DailyMail.co.uk. Bezdetnému páru prinášali zvieratá veľkú radosť.
Všetko sa však zmenilo počas dovolenky. Denise a Peter sa rozhodli stráviť 12 dní v Karibiku. O psov sa im za ten čas mala postarať dvojica profesionálov z firmy House and Home Sitters. Riaditeľ David a jeho partnerka Mai dostali 540 libier (cca 620 eur), aby bývali v dome manželov a nenechávali psíkov viac ako 4 hodiny osamote.
Všetko vyzeralo spočiatku bezproblémovo. Na štvrtý deň dovolenky však Denise dostala cez aplikáciu WhatsApp otrasnú správu od zvieracích "babysitterov": "Zdravím, Denis a Peter. Bože, je mi tak ľúto, čo vám musím teraz napísať. O 11-tej sme zašli navštíviť Manchester. Chytili sme zápchu a naspäť sme sa dostali o 16:30. Našli sme tu Delphi ležať mŕtvu na dlážke, Rhea stále zvierala v čeľustiach jej obojok. Zjavne sa pobili, telo Delphi už bolo tuhé a studené. Nemohli sme už absolútne nič spraviť. Ako uvidíte na fotkách, podložka pod Delphi je od krvi, aj keď nikde nevidieť stopy po zuboch."
Skôr, než sa Denise stihla čo len trocha spamätať, prišlo jej aj 10 fotiek mŕtveho psa vrátane rôznych detailných záberov. Spolu s Petrom sa urýchlene vrátili domov a pre Delphi zariadili pitvu. Tá ukázala, že naozaj nemala na tele známky hryzenia ani napadnutia Rheou, mala však zlomený krk. "Veterinár povedal, že sa mohla zachytiť o kľučku na skrini, spadnúť alebo sa len príliš energicky hrať," tlmočí názor odborníka zronená Denise. Stále nedokáže pochopiť, že jej tragickú správu oznámili práve týmto spôsobom. "Bolo to príšerné! Moje psy sú ako moje deti. Nikto by sa to nechcel dozvedieť takto. Mali predsa číslo na nás, na hotel aj na nášho chovateľa," dodáva žena.
Dočasní opatrovatelia na svojej komunikácii nič zlého nevidia a svoju chybu si nepripúšťajú. "Mohlo sa to rovnako ľahko prihodiť, aj keby boli oni doma. Potom by ich čakal rovnaký pohľad," snaží sa obhájiť David. Tvrdí, že na základe správy z pitvy zamietla sťažnosť manželov aj poisťovňa.
Domáci bezpečnostný systém ukázal, že v dome nikto nebol až 6 hodín. David sa však bráni, že pravidlo o 4 hodinách je skôr len akýmsi usmernením. Celý prípad berú ako ponaučenie do budúcnosti.