Sám však veľké oslavy neplánuje, keďže mu prednedávnom zomrel veľmi dobrý kamarát, kolega a spolumajiteľ FC Spartaka Trnava Miroslav Náhlik. V Poórovej firme sa v piatok nepracovalo. „Dal som pracovníkom voľno, aby si oddýchli. Tá strojarina je ťažká práca, nie je to jednoduché a tak som chcel, nech majú čas na relax,“ prezradil Novému Času oslávenec, ktorého štedrosť sa dňom voľna neskončila. „Okrem toho som dal zamestnancom aj nejaké balíčky a fľašu vínka, nech si pripijú na moje zdravie. Ja oslavovať nebudem, pretože mám smútok, prednedávnom zomrel môj veľmi dobrý kamarát. Pôjdeme si len s kamarátmi sadnúť na obed a to bude všetko,“ dodal veľkopodnikateľ.
V ŽOS-ke v piatok zostalo pracovať len 20 ľudí, ktorí musia byť v nepretržitých prevádzkach. Ani tí však neprídu skrátka. „Vezmú si voľno potom, keď nebudú úradovať,“ vysvetlil Poór. Zamestnanci v jeho firme zarábajú priemerne bez odmien 1 027 €. Viac ako 56 % pracovníkov uňho robí už viac ako 10 rokov. „Veľmi sa teším, že máme voľno, využijem ho naplno. Pôjdem na nemčinu a potom sa budem venovať dcérke a manželke,“ prezradil nám Jaroslav Veigl, ktorý vo firme pracuje ako nákupca. Karol Nádašský (55) pracuje v ŽOS Trnava podľa neho celý život a nemenil by. „Výplata mi chodí na účet pravidelne a mám zodpovednú robotu. Pre ŽOS musí byť patriotizmus, inak to nefunguje,“ povedal.
ŽOS Trnava je najväčšou dielňou na opravy železničných vozňov v strednej Európe. Spoločnosť vyrába nové nákladné železničné vozne, vykonáva revízie nákladných a osobných železničných vagónov, ich prestavby a modernizácie a ďalšie veci.
Čo robil počas voľna?
Oslávenec Vladimír Poór (60):
Celý deň som oddychoval.
Čo robil počas voľna?
Jaroslav Veigl (48), nákupca, ŽOS Trnava:
Počas voľna som išiel na nemčinu a venoval som sa dcére Laure (10).
Z čašníka milionár
Veľkopodnikateľ Vladimír Poór začínal ako čašník a teraz je podľa minuloročného rebríčka magazínu Forbes 24. najbohatším Slovákom (s majetkom 90 mil. €). Svoj vplyv nadobudol už počas vlády Vladimíra Mečiara, keď sa privatizovali štátne podniky. Najpamätnejšou zostáva kúpa spoločnosti Nafta Gbely, ktorú po nástupe Dzurindovej vlády musel vrátiť za odplatu štátu. Dokázal ovládnuť aj ďalšie významnejšie štátne firmy, ktoré mu zostali. Niekoľkomiliónové zisky mu zabezpečuje práve ŽOS Trnava.