Vďaka nej mohli ľudia, ktorí sa nachádzali priamo v dejiskách útokov alebo v ich blízkosti, oznámiť svojim blízkym, že sú v poriadku. Novú funkciu s názvom Kontrola bezpečia predstavil Facebook v roku 2014. Nápad zaviesť túto službu vznikol po ničivom zemetrasení a následnej vlne cunami v Japonsku v roku 2011.
Ak ju má používateľ aktivovanú, Facebook v krízových situáciách skontroluje jeho IP, poslednú známu polohu a miesto, kde podľa profilu býva. V prípade, že by sa mohol nachádzať v postihnutej oblasti, sieť ho notifikáciou vyzve, aby označil, že je v poriadku. Túto informáciu môžu následne vidieť jeho priatelia.
Britská spravodajská stanica BBC informovala, že ľudia, ktorí boli v dejiskách nočných incidentov alebo v ich blízkosti, boli šokovaní, nastala panika, krik a plač.
Podobne ako v Machestri, kde sa pred dvoma týždňami odohral samovraždený atentát v multifunkčnej hale, aj medzi Londýnčanmi sa zdvihla vlna solidarity s tými ľuďmi, čo po útokoch kvôli policajnej uzávere uviazli v centre.
Pomoc im ponúklo viacero reštaurácií či hotelov, pričom do niektorých z nich záchranári sústredili zranených schopných chôdze. Ochotu pomôcť prejavili na sociálnych sieťach aj radoví občania. Najmenej jedna taxislužba ponúkala bezplatný odvoz pre uviaznuvších v centre Londýna.