Vyvodili tak zodpovednosť zo štvrtkových predčasných volieb, v ktorých síce Mayovej konzervatívci zvíťazili, prišli však o väčšinu v dolnej komore parlamentu, informovali britské médiá. "Preberám moju časť zodpovednosti za túto volebnú kampaň, ktorou bol dohľad nad naším politickým programom," napísal Timothy v blogu zverejnenom na stránke Konzervatívnej strany. Timothy ľutuje najmä to, že do programu neboli zaradené limity výdavkov na sociálnu starostlivosť.
Dôvodom neuspokojivého výsledku podľa neho nebola absencia podpory Theresy Mayovej a konzervatívcov, ale neočakávaný nárast podpory labouristov. "Dá sa špekulovať o dôvodoch, ale skutočnosť je taká, že Británia je rozdelená krajina: mnohí sú unavení z úsporných opatrení, mnohí frustrovaní alebo nahnevaní z brexitu a mnohí mladí ľudia majú pocit, že sa im nedostáva príležitostí ako ich rodičom," konštatoval ďalej Timothy.
Fiona Hillová v stanovisku uviedla, že jej bolo potešením pracovať pre vládu a "tak vynikajúcu premiérku". "Nepochybujem, že Theresa Mayová bude aj naďalej tvrdo pracovať vo funkcii premiérky a bude brilantná," dodala Hillová. V britských médiách sa okamžite začalo špekulovať o politickej budúcnosti Mayovej. Poprední konzervatívci ako minister zahraničných vecí Boris Johnson, ministerka vnútra Amber Ruddová či minister brexit David Davis, s ktorými premiérka počíta aj v novej menšinovej vláde podporovanej severoírskymi unionistami, však podľa denníka The Sun chcú zosadenie Mayovej. Malo by sa tak ale stať až najskôr o pol roka, aby sa k moci nedostal šéf labouristov Jeremy Corbyn.