Tento prípad nedotiahla napriek podozreniam do podoby trestného konania polícia ani prokuratúra. Najnovšie sa však zdá, že na neštandardné kroky Kočnera si posvieti Generálna prokuratúra. Kontroverzného biznismena skúmala Národná kriminálna agentúra v rokoch 2010 a 2012. Polícia si posvietila na podozrivé prevody, na ktorých mal Kočner neodvedením dane a poistného účelovými prevodmi nehnuteľností cez svoje spriaznené firmy získať na daňových vratkách 8,16 milióna eur.
Konkrétne išlo o predaj hotelov Residence a Športhotel na Donovaloch. Vo februári strážcovia zákona s vyšetrovaním záhadne skončili a to vyvolalo vlnu nevôle najmä v opozičných laviciach v parlamente. „Štát prišiel o osem miliónov eur a nikto nie je vinník. Ani ten, čo je zodpovedný za firmy, ktoré v tom boli. Ani daňový úrad,“ kritizuje krok polície Jozef Rajtár.
K problematike kriticky pristúpila aj Veronika Remišova z Obyčajných ľudí. „Zvažujeme zvolanie mimoriadnych výborov a vyzývame generálneho prokurátora, aby zabezpečil spravodlivé vyšetrenie prípadu, keďže nad vyšetrovaním má dozor prokuratúra,“ podčiarkla. Sám Kočner sa k prípadu vyjadrovať nechcel. Minister vnútra Robert Kaliňák však tvrdí, že kauza pochádza z čias vlády Ivety Radičovej a milióny sa Kočnerovi vyplatili práve za jej úradovania.
Kto po ňom ide
- finančná správa
- šp. prokuratúra
- gen. prokuratúra