V tejto bruselskej štvrti sa údajne momentálne konajú domové prehliadky, čo však úrady odmietli potvrdiť či vyvrátiť. Totožnosť muža je známa, ale úrady ju nezverejnili. Belgický denník La Derniere Heure aj flámska televízia VTM informovali, že muž pochádzal z bruselskej štvrte Molenbeek a mal 37 rokov. Ďalšie podrobnosti by mali vyplynúť z tlačovej konferencie belgickej prokuratúry v stredu doobeda. Prokuratúra už udalosť vyšetruje ako teroristický útok.
Viacero útočníkov a spolupáchateľov teroristických útokov v novembri 2015 v Paríži a v marci 2016 v Bruseli bolo práve z Molenbeeku. Belgické médiá v marci s odvolaním sa na policajné štatistiky informovali, že v tejto štvrti funguje viac ako 50 skupín podozrivých z väzieb na teroristické organizácie a stovka zločineckých skupín.
"Musíme sa teraz pozrieť i na to, ako sa tento muž mohol zradikalizovať," vyjadril sa belgický minister vnútra Jan Jambon o atentátnikovi, ktorý podľa jedného zo svedkov pokrikoval arabskú frázu "Alláhu akbar", teda "Boh je najväčší".
Totožnosť muža s výbušninou je už známa, zatiaľ však nebude zverejnená, aby nedošlo k sťaženiu vyšetrovania. Belgický minister vnútra Jan Jambon to povedal v stredu ráno pre spravodajský kanál VRT.
Muž v utorok večer vošiel do priestoru hlavnej bruselskej železničnej stanice opásaný výbušninami a s batohom na chrbte. Večer približne o 20.30 h spôsobil malý výbuch a potom ho vojaci postrelili. Po zásahu pyrotechnikov sa potvrdilo, že zomrel. Výbuch nikoho nezabil ani nezranil.
Jambon pochválil prácu bezpečnostných zložiek a dodal, že muž sa snažil odpáliť väčšiu bombu, ale nepodarilo sa mu to a spôsobil len malý výbuch, píše denník La Derniere Heure. "To najhoršie bolo odvrátené," skonštatoval. Vlani v marci pri koordinovaných samovražedných bombových útokoch islamských radikálov na bruselskom letisku Zaventem a stanici metra Maalbeek/Maelbeek zahynulo dovedna 32 civilistov. V Belgicku už poldruha roka platí druhý najvyšší stupeň teroristického ohrozenia na štvordielnej škále.