Keď nie sú zranenia, dohliada na regeneráciu a rehabilitáciu. Pri nich sa neoplatí nič podceniť. Program na turnaji je náročný. Kapitán Zreľák a spol. sú v akcii každý tretí deň. Slováci nechceli nechať nič na náhodu. Z krajiny viezli do Poľska dokonca mobilnú kryosaunu.
„Hráči si vyskúšali stacionárnu kryokomoru ešte v Poprade. Spätná väzba bola pozitívna. Rozhodli sme sa kombinovať rehabilitáciu kryosauna plus kade s ľadom,“ priblížil Fegyveres pre Nový Čas.
Organizmus hráčov sa zachladí na -140 až -150 stupňov Celzia. Len na dve minútky. Ide o účinnejší spôsob regenerácie tela po záťaži. Kade s ľadom majú podobný efekt, len s využitím vlhkého chladu. „Niektorí hráči navštevujú kryosaunu, iní si zasa pochvaľujú pobyt v ľadových kadiach. Ide o individuálny pocit pomoci.“
Veľa futbalistov obľubuje po ťažkom zápase masáže. Bývajú balzamom nielen na ubolené telo, ale i dušu. Kto sa v lublinskom hoteli Ilan z mladíkov najčastejšie zveruje do rúk odborníkov?
„Pravidelne chodí brankár Chovan. Lobotka so Zreľákom tiež. Chlapci už v mladom veku vedia, že regeneráciu potrebujú. Vzorne o svoje telo sa stará napríklad Šafranko. Pokiaľ ide o jeho prístup k regenerácii a rehabilitácii, tak to môže trochu pripomínať Ronalda. Len pre zaujímavosť, Portugalčan má doma vlastnú kryosaunu,“ zdôraznil Fegyveres.
Lekár futbalovej reprezentácie považuje všetkých hráčov Hapalovho tímu za veľkých profesionálov. „Dobre vedia, čo majú robiť, ak chcú v budúcnosti niečo dosiahnuť. Nikoho z nich nemusím nútiť a vyvolávať, aby prišiel trebárs na masáž.“
Medzi kompetencie Fegyveresa patrí aj kontrola stravy. „Pred tromi mesiacmi sme poslali do hotela naše požiadavky. Mojou úlohou je denne sa presvedčiť, či majú hráči na stole to, na čom sme sa dohodli. Dominujú uhľohydráty, cestoviny, sacharidy. Nechýba veľa zeleniny, ovocie, ryby. Nič vyprážané.“