Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
18.07.2017 12:50 | Správy | Zahraničné správy

Veľké nešťastie v Alpách: Traja slovenskí kňazi spadli z 50 metrovej výšky, jeden bojuje o život!

Pri nešťastí v Alpách sa ťažko zranili Slováci.

Talianska horská služba mala plné ruky práce. Museli ratovať štyroch horolezcov, ktorí chceli vystúpiť na vrch Grandes Jorasses, ktorý sa nachádza v oblasti Mont Blanc. 

Ako informuje portál repubblica.it, traja kňazi zo Slovenska a jeden z Poľska, sa na výstup vybrali v pondelok ráno. K nešťastiu malo prísť v noci pri schádzaní z Mont Blancu, pri ktorom boli rozdelení do dvoch skupín, pričom sa pod nimi uvoľnila skala. Kňazi padali približne 50 metrov, zrútili sa do priepasti, kde uviazli v snehu. Zranených lokalizovali 4 hodiny pomocou vrtuľníka. Slováci, ktorí su vo veku 35 až 50 rokov, sa zotavujú v nemocnici, jeden z nich sa zranil ťažko a je v kritickom stave. Dvaja, ktorí nemajú vážne zranenia by sa mali čoskoro vrátiť domov.

"Všetci boli na jednom lane, avšak skala sa odtrhla. Helikoptéra prišla pre nich až ráno, keď bolo vidno a odviezla ich do jednej z nemocníc v regióne Valle d'Aosta. Slovenský konzul v Ríme už nadviazal s nimi kontakt." Pre TASR to uviedol riaditeľ tlačového odboru rezortu diplomacie Igor Skoček.

 

Dvaja zo Slovákov sú diecézni kňazi zo Spišskej diecézy a jeden je rehoľník – jezuita. "Štvrtý z kňazov je poľského pôvodu a nateraz zostáva hospitalizovaný," uviedla diecéza.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: vem, TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.
Hlas chce pomoc pre mladé rodiny i mamy-samoživiteľky: Čo plánuje?
Close-up of a caucasian newborn baby holding life-support hoses and cables tight in his had with wrist nametag while sleeping in a hospital bed.
V Bratislave sa narodilo sa bábätko, ktoré operovali ešte v brušku: Vôbec prvý prípad na Slovensku!
Zľava: Richard Raši (53), Vladimíra Marcinková (33), František Majerský (40).
Foto
Politici zaspomínali na Vianoce počas detstva: Spoznáte ich pri stromčeku?!
(ilustračné foto)
Senior († 65) chcel v Borskom Mikuláši vojsť do rozbiehajúceho sa vlaku... Strašné následky
Polícia obvinila Bratislavčana z trestného činu lúpeže, hrozí mu väzenie.
Karol pre 70 eur vytiahol na muža v aute nôž: Vodič vystúpil a prišla odveta
Chodec neprežil zrážku s osobným autom, v krvi mal 2,6 promile alkoholu
V strede cesty stál opitý chodec († 56): Ani veľká obeta vodiča ho nezachránila
Exmanželia Zuzana Tlučková a Štefan Skrúcaný sa po rokoch stretnú na jednom pľaci.
Foto
Bývalí manželia Tlučková a Skrúcaný: Opäť spojení vďaka... Budú z nich svatovci?!
(ilustračné foto)
V Bratislavskom kraji sa ŠÍRI nebezpečná choroba! Pociťujete tieto príznaky?
(ilustračné foto)
Ďalší opilec na cestách! Incident na D2 mohol skončiť katastrofou
Všetko sa odohralo pred očami detí poslankyne Puškárovej.
Hlas chce podať trestné oznámenie na Pročka! Dohra incidentu v garážach
Ilustračná fotografia.
Foto
Náhle zomrela mladá obľúbená moderátorka: Mala len 28 rokov
(ilustračné foto).
V 2 bytoch v Piešťanoch spôsobila požiar ROVNAKÁ vec: Môže sa to stať aj vám!