Práve kvôli vysokému veku by podľa nej mal parlament zvážiť možnosť, že by koruna pripadla princovi Charlesovi. Ten by sa síce nestal kráľom, kým by Alžbeta žila, ale bol by vládnucim princom regentom. Charles by teda plne prevzal jej právomoci, de facto by bol kráľom, len by neniesol tento titul. Na neho by si musel počkať do matkinej smrti.
Alžbeta chce svojmu synovi predať kráľovské žezlo v 95 rokoch. Ak teda bude o štyri roky ešte žiť, stal by sa Charles princom regentom a ona s manželom by si už naplno užívali dôchodok. Mimochodom, jej manžel princ Philip, odišiel do dôchodku z verejnej funkcie tento mesiac vo veku 96 rokov. Informácie z dvora vyzradil kráľovský komentátor Robert Jobson, píše dailymail.co.uk.
Britská konštitúcia obsahuje právnu úpravu regentstvo (Regency Act) z roku 1937. Umožňuje princovi následníkovi prevziať funkcie kráľa či kráľovnej, keď ten nie je schopný úrad vykonávať zo zdravotných dôvodov či maloletosti. Ale už v roku 1811 sa regentstva ujal princ z Walesu, keď jeho otec kráľ Juraj III. nebol schopný naďalej sám vládnuť. Po smrti Juraja III. sa princ regent stal kráľom Jurajom IV.
Princ Charles by bol teda princom regentom do matkinej smrti. Po nej by sa stal kráľom. "Jej výsosť si uvedomuje svoj vek a chce si byť istá, že až príde čas, dôjde k úplne hladkému odovzdaniu koruny. Ak bude v 95 rokoch stále žiť, zváži odovzdanie koruny Charlesovi, "uviedol Jobson v rozhovore.