V oblasti prší od konca minulého týždňa a postihnuté sú milióny ľudí. Povodne zničili množstvo mostov, ciest, budov i úrodu. Indické úrady a médiá hlásia viac ako 150 mŕtvych, desiatky ďalších osôb sú nezvestné. V Bangladéši doteraz zahynulo 39 ľudí, väčšina sa utopila alebo zomrela po zásahu elektrickým prúdom.
V himalájskom štáte Nepál sa počet obetí zvýšil na 120, 35 ďalších je nezvestných. Do najhoršie poznačených oblastí dopravujú úrady potraviny, vodu a stany pomocou vrtuľníkov. Nepálske úrady varovali, že v zatopených oblastiach hrozí prepuknutie epidémie týfusu, žltačky a ďalších nákazlivých chorôb. Prvé prípady sa vraj už objavili.
V monzúnovom období, ktoré trvá v južnej Ázii spravidla od júna do septembra, dochádza k zosuvom pôdy a záplavám často. Meteorológovia predpovedajú v južnej Ázii zrážky aj v najbližších dňoch, píše agentúra DPA.
Hrozná bilancia vyčíňania prírodného živlu: Záplavy v Ázii majú už 300 obetí
Už viac ako 300 obetí si vyžiadali záplavy a zosuvy pôdy v Nepále, Indii a Bangladéši. O novej bilanciu prírodné katastrofy, ktorú spôsobili monzúnové lejaky z posledných dní