Kvôli hustému dymu bola prerušená prevádzka na jednom úseku diaľnice A1 vedúcej zo Záhrebu do Splitu. Medzi najpostihnutejšími miestami sú obce Lepuri, Pristeg a Kistanje. Dramatická situácia je podľa denníka Večernji list pri obci Vrana na severe Chorvátska (letovisko Severná Dalmácia), kde sú míny a hasiči tam nemôžu zasahovať. Požiarisko je tam dlhé niekoľko kilometrov a kvôli silnému vetru oheň rýchlo postupuje.
Požiar v Zadare v pondelok videl aj čitateľ Paľo. "Sledujeme to približne z 1,5 km vzdialenej pláže. Nepríjemné divadlo," napísal na Facebook Nového Času a pridal fotky hustého dymu, ktorý sa zlovestne vznášal nad obľúbenou dovolenkovou destináciou.
V niektorých obciach v okrese Promina bola kvôli veľkému nebezpečenstvu nariadená evakuácia obyvateľov. Časť jadranskej magistrály, diaľnice A1, medzi Zadarom a Šibenikom bola uzatvorená a podľa médií sa v oboch smeroch - na Split i na Záhreb - vytvorili kolóny áut dlhé až 9 kilometrov. Polícia umožňuje autám vracať sa aj v protismere, ale podľa niektorých informácií sa nedá ísť ani po obchádzke. Do boja s ohnivým živlom sú podľa možností nasadené i hasiace lietadlá a vrtuľníky, okrem iného i na ostrove Ugljan. Žiadne obete nových požiarov zatiaľ hlásené nie sú.
Do redakcie sa nám ozvala aj čitateľka Jana, ktorá sa stala svedkom požiaru v meste Turanj. "Pondelkový požiar priamo z miesta, odkiaľ nás v noci z 20. - 21.8, asi o 3.15 hod. začali evakuovať. Horelo nám približne 200 metrov od apartmánu," opísala dramatickú situáciu Jana. Andrea nám zase odfotila nočný pohľad na požiar v okolí Omši.
Podľa webu 24sata si pri Kistanje jeden z hasičov zlomil nohu. Chorvátsko tento rok sužuje mimoriadne veľa požiarov. Podľa oficiálnych údajov citovaných agentúrou AFP doteraz plamene zdevastovali 83-tisíc hektárov porastu, čo je dvojnásobok rozlohy zničenej v roku 2012. V oblasti Splitu v júli plamene zničili 4 500 hektárov borovicových lesov, krovín a olivových hájov.