Harírí sa v stredu rozprával s novinármi v dedine Rás Baalbek, kde si prezrel veliteľské stredisko armády pre prebiehajúcu vojenskú operáciu proti stovkám militantov IS, ktorú spustili v sobotu 19. augusta. "Nikdy som o libanonskej armáde nepochyboval," povedal premiér.
Libanonská armáda podporovaná Spojenými štátmi sa teraz pripravuje na poslednú fázu operácie, ktorej cieľom je skoncovať s prítomnosťou militantov popri libanonskej hranici. Armáda oznámila, že už vyhnala militantov z územia s rozlohou približne 100 štvorcových kilometrov a má pod kontrolou vyše 80 percent oblastí, predtým ovládaných Islamským štátom.
Sýrska armáda a jej spojenec, libanonské radikálne hnutie Hizballáh, spustili súbežnú operáciu na vyčistenie pohraničnej oblasti od IS zo sýrskej strany, kde sa nachádza pohorie Kalamún. Hizballáh bojuje v Sýrii po boku síl prezidenta Bašára Asada od roku 2013. Operácia nahnevala sympatizantov IS v Libanone, najmä extrémistov v notoricky známom palestínskom utečeneckom tábore Ajn al-Hilwa, kde sa nedodržiavajú zákony a kde nachádzajú útočisko islamisti na úteku.
V stredu prebiehali v tábore celé hodiny ťažké boje medzi bezpečnostnými silami a radikálnymi islamistami. Z tábora južne od hlavného mesta Bejrút stúpali k oblohe stĺpy dymu. Intenzívna streľba a výbuchy reaktívnych granátov sa ozývali po táborovej štvrti Tírí, kde majú základňu malé skupiny islamských militantov.
Stredajšie násilie sa rozšírilo aj za hranice tábora - streľba zasiahla budovy v prístavnom meste Sidon. Podľa palestínskeho bezpečnostného predstaviteľa zahynulo päť ľudí vrátane jedného civilistu.