Podľa slov riaditeľky gymnázia Miriam Szántóovej na ich škole rodený Angličan či Američan nepôsobil minimálne posledných 15 rokov, preto sa o príchod takéhoto človeka v poslednej dobe aktívne usilovali. "Každý rok sme podávali žiadosť na Fulbrightov inštitút o pridelenie asistenta anglického jazyka. Dvakrát nám ju odmietli, ale teraz na tretíkrát sa to podarilo. Sme medzi ôsmimi školami na Slovensku, ktoré na celý školský rok takéhoto asistenta dostali," priblížila riaditeľka, podľa ktorej sa žiaci prostredníctvom lektorky okrem správnej výslovnosti dozvedia viac o kultúre, zvykoch, tradíciách a spôsobe života Američanov.
Asistentka sa bude venovať žiakom vyšších ročníkov a vyučovať ich bude pod dozorom učiteľa anglického jazyka. "V prípade, že sa osvedčí, môžeme jej ponechať aj samostatnú výučbu v rozsahu 15 vyučovacích hodín týždenne," uviedla Szántóová s tým, že v zmluve má i prácu s komunitou. "Spočiatku sa do komunitného života zapojí tak, že bude lektorkou jazykových kurzov na našej škole, ktoré budú zamerané na konverzáciu," dodala.
Paige Brnger sa narodila v New Hampshire, študovala na Wheaton College, Massachuttes, neskôr vyštudovala pedagogiku, históriu a históriu umenia. "Mám rada strednú Európu, jej históriu a kultúru. Po polročných štúdiách v Českej republike som navštívila Slovensko, zamilovala som si ho a vedela, že sa chcem vrátiť. Preto som začala hľadať možnosti, ako to uskutočniť," vysvetlila Brnger s tým, že príležitosť jej nakoniec poskytol spomínaný Fulbrightov inštitút.
Školu v Rimavskej Sobote si však nevybrala sama, bola na ňu pridelená. "Moje očakávania sú pozitívne. Chcem si vytvoriť dobré partnerské kontakty s učiteľmi a priateľské vzťahy so študentmi. Dúfam, že pre komunitu budem prínosom," zakončila.