Pod jeho vážny zdravotný stav, ktorý zapríčinilo krvácanie do mozgu, sa mali podpísať šialené pracovné tempo a problémy s vysokým krvným tlakom. Podľa informácií Nového Času je však situácia o to dramatickejšia, že obľúbený markizák po kolapse nemôže hýbať telom a je v bdelej kóme!
Boris Pršo vydesil všetkých kolegov, priateľov aj rodinu, keď počas skúšky Let´s Dance uplynulú sobotu skolaboval a privolaná sanitka ho previezla do nemocnice, kde je doteraz pod nepretržitým lekárskym dohľadom. Úspešný lovec svetových celebrít, ktorý mal okrem Let´s Dance na starosti aj Reflex či veľký projekt Tvoja tvár znie povedome, je už niekoľko dní v umelom spánku a podľa informácií Nového Času mal aj krvácanie do mozgu. To však nie je všetko, kolaps mal mať za následok veľmi vážny zdravotný stav. „Boris je stále v bdelej kóme, to krvácanie do mozgu bolo stredne silné a dokonca by mal byť na polovicu tela ochrnutý,“ povedal zdroj Nového Času z lekárskeho prostredia.
Pod markizákov vážny zdravotný stav sa mali podpísať nielen šialené pracovné tempo a nedostatok oddychu, ale aj dlhodobé problémy s vysokým krvným tlakom. Kameňom úrazu však v tomto prípade malo byť práve spomínané krvácanie. „Väčšie krvácanie zanecháva následky ako ochrnutie a zmenšená hybnosť,“ vysvetlil neurológ Pavel Traubner možnú príčinu toho, prečo človek odrazu nemôže hýbať končatinami. Hoci je Borisov zdravotný stav momentálne alarmujúci, nič nie je definitívne a stále existuje nádej, že dôjde k zlepšeniu.
Udalosti posledných dní však, pochopiteľne, v Markíze narobili vietor a televízia musela za Prša, ktorý je šéfdramaturgom a scenáristom Let´s Dance, hľadať záskok. Jeho agendu v tanečnej šou dočasne prevezme kolega Ľubomír Lacúch. Borisov kolaps však najviac otriasol jeho rodinou. „Nehnevajte sa, je to ťažké, nebudem sa k tomu vyjadrovať,“ reagovala zlomeným hlasom pani Pršová, keď ju Nový Čas pred pár dňami oslovil.
Pavel Traubner, neurológ:
Aké sú následky krvácania do mozgu?
- Ak je krvácanie príliš rozsiahle a spôsobuje tlak na okolité tkanivo, môže sa aj neurochirurgicky ošetriť.
- Ak je pacient s menším krvácaním, nemusíme to riešiť operatívne, krv sa vstrebe a nemusia zostať žiadne následky.
- Väčšie krvácanie zanecháva následky ako ochrnutie a zmenšená hybnosť.
- Niekedy aj rozsiahle krvácanie sa môže upraviť do normálnej hybnosti. Naopak, malé bodkovité krvácanie, ktoré trafí centrum hybnosti, môže viesť k tomu, že poškodenie hybnosti pretrváva dlhý čas.