Barón Radvanský pozdravil obyvateľov mesta a návštevníkov jubilejného 360. Radvanského jarmoku. Pozrel si aj časť Radvaň a takisto aj Radvanský kaštieľ, rodinné sídlo, ktoré im v minulosti skonfiškovali. „Za svoju odvahu v boji po kráľovom boku boli Radvanskí v druhej polovici 13. storočia povýšení do šľachtického stavu. S Radvaňou zostali spojení až do súčasnosti, a to aj napriek tomu, že po roku 1945 im boli všetky majetky znárodnené a oni museli Radvaň, svoje rodové sídlo, opustiť a presťahovali sa do západnej Európy,“ povedal historik Vladimír Sklenka, ktorému sa po rokoch pátrania podarilo nadviazať aktívny kontakt s Antonom Radvanským, ktorý následne s rodinou prijal pozvanie od primátora Banskej Bystrice Jána Noska na návštevu mesta pod Urpínom práve počas Radvanského jarmoku. „Anton Radvanský sa do Banskej Bystrice a na Radvanský jarmok veľmi tešil. Je šťastný, že po toľkých rokoch sa opravuje aj jeho rodové sídlo Radvanský kaštieľ,“ dodal Sklenka.
Radvanskí si v Radvani vybudovali tri kaštiele, práve v súčasnosti sa obnovuje ich najkrajšie sídlo Radvanský kaštieľ. Vzťah šľachtickej rodiny k Radvani nevyhasol ani po roku 1945. Radvanskí pravidelne navštevovali Radvaň. Dokonca v roku 1968 sa tu dal pochovať jeho strýko Ladislav Radvanský a v roku 1999 jeho otec Dionýz Radvanský.
Zakladateľ Juraj Radvanský
Jurajovi Radvanskému sa stalo osudným Tököliho stavovské povstanie. Počas tohto povstania proti Habsburgovcom nadviazal písomný kontakt s Tököliho manželkou Helenou Zrínskou. Táto korešpondencia sa stala zámienkou na obvinenie z vlastizrady. Bol postavený pred vojenský tribunál a odsúdený na smrť. Po smrti bol sťatý a rozštvrtený. Za dátum jeho smrti je uvádzaný buď 18. alebo 22. apríl 1687.