Podľa zatiaľ nepotvrdených údajov, ktoré agentúra DPA prevzala z miestneho denníka El nuevo día, mohlo prísť o život celkovo až 16 ľudí.
Portorický guvernér Ricardo Rosselló uviedol, že odstraňovanie škôd bude nákladnejšie ako v prípade ničivého hurikánu Georges, ktorý zasiahol toto územie Spojených štátov v roku 1998. "Georges si vyžiadal náklady sedem až desať miliárd dolárov, teraz treba rátať s oveľa vyššími číslami," citovala jeho vyjadrenie DPA.
Maria zasiahla Portoriko v stredu ako najsilnejší hurikán za posledných vyše 80 rokov.
Takmer všetkých 3,4 milióna obyvateľov je naďalej bez elektriny a mnohé oblasti sú odrezané od komunikačných sietí. Prístup k pitnej vode má len približne 25 percent ľudí a problémom je aj nedostatok palív a míňajúce sa zásoby potravín. Vzhľadom na výskyt rabovania guvernér vyhlásil zákaz nočného vychádzania.
Viaceré obce v západnej časti Portorika evakuovali pre poškodenie priehrady Guajataca, ktorá po lejakoch zadržiava veľké množstvo vody. V evakuačných centrách sa nachádzalo približne 11 000 obyvateľov.
Americký prezident Donald Trump vyhlásil v Portoriku stav ohrozenia, čo umožní tamojšej samospráve čerpanie finančnej pomoci. Armáda Spojených štátov vyčlenila na podporné operácie šesť vrtuľníkov a štyri dopravné lietadlá.
Maria zasiahla v uplynulých dňoch okrem Portorika aj karibské ostrovy Dominika a Guadeloupe, pričom dokopy zahynulo viac ako 30 ľudí. Americké Národné centrum pre hurikány očakáva, že hurikán bude postupne slabnúť, pričom jeho výbežky môžu zasiahnuť americkú pevninu.