Zamestnankyňa ústredia NHK menom Miwa Sado v priebehu mesiaca pred svojím úmrtím odpracovala 159 hodín nadčasov, pričom si zobrala len dva dni voľna. Zomrela v júli 2013 na zlyhanie srdca, ale japonské médiá o jej prípade informovali až tento týždeň. Inšpektorát práce v Tokiu neskôr dospel k záveru, že žena umrela v dôsledku prepracovania. Pre takúto príčinu smrti, ktorá v tejto východoázijskej krajine rozhodne nie je ojedinelá, majú Japonci špeciálne pomenovanie "karóši".
Podľa Guardianu prípad Miwy Sado pravdepodobne vystupňuje tlak na japonské úrady, aby zintenzívnili snahy o riešenie tohto problému. Vysoký počet prípadov karóši v Japonsku súvisí s rozšírenou praxou robenia nadčasov vyžadovanou mnohými zamestnávateľmi. Nezdá sa pritom, že by takáto prax príliš prispievala k vyššej produktivite práce. Japonská vláda by chcela obmedziť maximálny počet nadčasov na 100 hodín mesačne a súčasne trestať firmy, ktoré by umožňovali prekračovanie tejto hranice.
Prvá vládna správa venovaná tejto problematike, zverejnená vlani, uvádza, že karóši hrozí až celej pätine japonských zamestnancov. Píše sa v nej tiež, že v období jedného roka do marca 2016 zomrelo v dôsledku pracovného stresu viac ako 2000 Japoncov. U desiatok ďalších zapríčinili úmrtie zdravotné problémy súvisiace s dlhým časom stráveným na pracovisku.