Keďže však v snemovni od rána nesedia, nemôžu ich predniesť, a tak sa o nich nedá ani diskutovať. Rokovacia sála prakticky spravidla býva ráno takmer prázdna, poslanci sa začínajú zvyčajne zbiehať až na hlasovanie o 11. hodine. Podobný scenár s takmer prázdnou sálou sa opakuje popoludní, kedy však býva v snemovni o čosi viac poslancov. Najviac však opäť pri hlasovaní o 17.00 h, po ktorom sa väčšina opäť vytratí a rokovací deň sa opäť končí takmer prázdnou sálou.
Popoludňajšie hlasovanie si poslanci na aktuálnej schôdzi zrušili, hoci rokovací poriadok s ním vždy počíta. Hlasovaním si však môžu priebeh rokovacích dní pozmeniť, čo sa aj stalo. Ako dôvod uviedli volebnú kampaň pred voľbami do vyšších územných celkov, ktorá je v plnom prúde a prebieha podľa poslancov prevažne popoludní.
Zo 70-bodového programu majú prejsť poslanci ešte okolo 20 bodov, pritom viaceré sú z dielne ministerstiev práce, životného prostredia a zdravotníctva. Tie sú naplánované na utorok 17. októbra. V piatok 13. októbra sú na rade už len poslanecké návrhy, ktorých predkladatelia ešte môžu prísť a predložiť ich.
Neúčasť predkladateľov už vo štvrtok kritizoval podpredseda parlamentu Béla Bugár (Most-Híd). Poznamenal, že tí, ktorí najviac kričali, že sa popoludňajšie hlasovanie zrušilo, v pléne nesedia. Mesačný plat poslanca je 1961 eur. K tomu patria aj paušálne náhrady. Poslanci z Bratislavského kraja ich dostávajú v sume 1385 eur a ostatní 1615 eur. Niektorí dostávajú aj funkčné príplatky.