Schôdzka podľa informácií denníkov El País a El Mundo nepriniesla zhodu. Medzi katalánske politiky pretrváva spor o to, či má katalánsky regionálny parlament jednostranne vyhlásiť nezávislosť. Druhou možnosťou by bolo vyhlásenie predčasných volieb. Schôdzky, ktorá začala v stredu o 19:00 SELČ, sa zúčastnil predseda katalánskej vlády Carles Puigdemont, jeho blízki spolupracovníci a ďalší zástupcovia katalánskej koaličnej vlády.
S napätím očakávaná a opakovane odkladaná schôdze katalánskeho parlamentu by mohla podľa španielskych médií začať vo štvrtok o 17:00 SELČ. Parlament by mal zasadať až do piatku, kedy sa očakáva jeho reakcia na rozhodnutie španielskeho Senátu. Ten sa zíde v piatok dopoludnia a očakáva sa, že prijme opatrenia obmedzujúce autonómiu Katalánska.
Už vo štvrtok by o ďalších krokoch Madride mal konať špeciálna senátna komisia, pred ktorou mal právo obhajovať svoje postoje aj katalánsky premiér Carles Puigdemont. Ten to ale v stredu odmietol s tým, že Madrid sa už rozhodol aplikovať článok 155 španielskej ústavy a obmedziť autonómiu Katalánska. Podľa denníka El Mundo Puigdemont zvolal na štvrtok dopoludnia ďalšiu schôdzku so svojimi poradcami do sídla vlády a potom hodlá oznámiť poslancom zo separatistického zoskupenia Junts pel Sie (Spoločne pre áno) svoju reakciu na údajne chystané aplikovanie článku 155.
Separatisti nie sú o ďalšom postupe presvedčení. Časť z nich volá po okamžitom vyhlásení samostatnej katalánskej republiky, iní navrhujú usporiadať predčasné voľby. Práve vyhlásenia regionálnych volieb je jednou z podmienok Madridu, ako môže katalánska vláda obmedzenie autonómie zabrániť. Samotní obyvatelia Katalánska sú v otázke nezávislosti podľa skorších prieskumov rozdelení zhruba pol na pol.