Pre SAE ide o významný kultúrny úspech, uvádza agentúra AP. Múzeum bude prostredníctvom vystavovaných artefaktov návštevníkom ponúkať stručné dejiny sveta a jeho hlavných náboženstiev vrátane judaizmu, a to i napriek tomu, že SAE stále oficiálne neuznávajú existenciu Izraela. Zánovná muzeálna inštitúcia podľa svojho vedenia bude zároveň slúžiť ako kultúrny most medzi Východom a Západom.
Zvyky mesta Abú Zabí, ktoré je konzervatívnejšie než jeho rival Dubaj, sú však dôvodom, prečo sa v múzeu nebude takmer vôbec prezentovať výtvarné umenie zobrazujúce nahotu. Modernistickú budovu múzea navrhol francúzsky architekt Jean Nouvel.
Komplex sa nachádza na priľahlom ostrove Saadíját a má výstavnú kapacitu 6000 metrov štvorcových. SAE, federácia siedmich emirátov, ohlásili tento projekt v roku 2007, keď Dubaj staval najvyšší mrakodrap sveta Burdž chalífa. Príslušné úrady náklady na výstavbu múzea nezverejnili. Známe je však to, že Abú Zabí zaplatilo Parížu 525 miliónov dolárov za používanie názvu "Louvre" počas nasledujúcich 30 rokov, plus ďalších 750 miliónov dolárov za prenajatie francúzskych manažérov, ktorí budú spravovať prenajaté diela.
Macron svoju prítomnosť v SAE využije vo štvrtok na inšpekciu tamojšej francúzskej námornej základne, ako aj na návštevu miestnej pobočky parížskej univerzity Sorbonna, dopĺňa agentúra DPA. Macron následne odcestuje do Dubaja, kde sa jeho delegácia zúčastní na bilaterálnom ekonomickom fóre.