Nadmernou prítomnosťou takýchto krkavcovitých vtákov trpia najmä mestská časť Siget, kde okrem viacerých napadnutých psov už zaznamenali aj dva útoky na ľudí. Popri tom predstavuje pre Sigeťanov každodenné problémy neutíchajúce krákania, kvôli ktorému nemôžu spať, a odpadky, ktoré sú neustále rozhádzané okolo odpadkových košov v parkoch. "Zatiaľ sme zaznamenali dva útoky na ľudí a ohrozené sú aj deti, pretože hniezda vrán sú tiež u materskej školy. Najviac útokov bolo na psov, vrany využívajú ošklbanú psiu srsť pri stavbe hniezd. Je ťažké spočítať, koľko tých vrán je, ale určite na každom treťom strome majú dve tri hniezda,"povedala podpredsedníčka Občianskeho združenia Siget Gordana Pasanecová.
Podobné problémy majú aj v ďalších obvodoch. V Remetinci napríklad ľudia kvôli vránám už roky nechodia do jedného parku, v okolí ktorého nemôžu obyvatelia kvôli rámusu spôsobovanému vtákmi otvárať okná. Predstaviteľ miestneho úradu v mestskej časti Dugave Branko Premec tvrdí, že na jednom strome v parku napočítal 16 hniezd.
Obyvatelia Sigetu prišli s nápadom využiť na vyriešenie problému dravé vtáky, sokoly alebo jastraby, ktoré by vrany zo štvrte vyhnali. Aj keď úrady túto myšlienku prijali pozitívne, jej realizáciu spomaľujú potrebné povolenia. Ministerstvo životného prostredia musí vydať súhlas s chovom dravých vtákov, zatiaľ čo ich použitie schvaľuje ministerstvo poľnohospodárstva.