Jej vyšetrovanie viedlo k diskvalifikácii jeho krajanov Alexandra Legkova a Maxima Vylegžanina z olympijských hier v Soči.
Všetci traja v roku 2014 ovládli záverečné preteky na 50 kilometrov a pôvodne tretiemu Černousovovi teraz pripadne zlatá medaila.
Lyžiar, ktorý žije v Švajčiarsku, sa proti tomu dôrazne ohradil. "On môže byť v pokoji z jediného dôvodu. Bol súčasťou toho sprisahania. Zradil svojich kolegov a kamarátov. Teraz len pokukuje, pochechtáva sa a túži po tej medaily," povedal bývalý reprezentačný tréner Jurij Borodavko servera Gazeta.ru.Černousov označil jeho slová za lož. "Som s tímom na sústredení. Máme nabitý tréningový plán. Chcem sa naplno venovať svojej práci," uviedol tridsaťjedenročný lyžiar, ktorý žije v Švajčiarsku s manželkou Seline Gasparinovou, tamojšou reprezentantkou v biatlone.
Podpredseda ruskej lyžiarskej federácie Sergej Krjanin neverí, že by Černousov mohol byť informátorom WADA. "Ak neuvidím dôkazy, neuverím, že by to tak mohlo byť. A čo by im mohol povedať, aj keby chcel? Nie je to Griša Rodčenkov, čo je od prírody fantasta," povedal Krjanin.
Šéfka federácie Jelena Vjalbeová sa konkrétne na Černousovovu adresu nevyjadrila, ale všeobecne reagovala ostrejšie. "Pre mňa je každý informátor o dopingu v Rusku vlastizradca," povedala.
Grigorij Rodčenkov je bývalým riaditeľom moskovského antidopingového laboratória, ktorý o dopingu počas ZOH 2014 prehovoril po minuloročnom odchode do USA. Uviedol, že všetky pozitívne dopingové testy muselo laboratórium hlásiť ministerstvu športu, ktoré potom rozhodovalo, ako s nimi naložiť. WADA konštatovala, že Rusi okrem iného v Soči manipulovali so vzorkami a kryli doping svojich pretekárov.
Kvôli tomu bolo v minulých dňoch diskvalifikovaných šesť ruských lyžiarov, ktorí navyše dostali doživotný zákaz štartu na olympijských hrách. Legkov prišiel o zlato a Vylegžanin o dve striebra.