Rakvu s telesnými pozostatkami dopravili do Corleone, vzdialeného 60 kilometrov južne od Palerma, v stredu okolo 08.00 h miestneho času, spresnila agentúra ANSA. Miestny cintorín bol pre verejnosť uzavretý. Uloženiu rakvy do rodinnej hrobky predchádzalo jej len požehnanie, nekonal sa žiaden pohrebný obrad. Katolícka cirkev totiž páchateľov trestných činov, ktorí neprejavili pokánie, pochovávať odmieta.
Podľa agentúry ANSA na pohrebe sa zúčastnila Riinova vdova Ninetta Bagarellová a tri z ich štyroch detí: Lucia, Concetta a Salvuccio. Najstarší syn, Giovanni, si ako usvedčený príslušník mafie odpykáva doživotný trest väzenia. Riina viedol sicílsku mafiu, organizáciu Cosa Nostra, do svojho zatknutia v roku 1993. Následne bol vo viacerých procesoch odsúdený na niekoľko doživotných trestov. Medzi jeho obeťami boli aj známi sudcovia Giovanni Falcone a Paolo Borsellino, ktorí sa angažovali v boji s mafiou v Taliansku. Verdiktu súdu v Neapole v kauze prepletenia organizovaného zločinu a štátnych úradov sa Riina ani nedožil. Riina zomrel v piatok vo väzenskej nemocnici v severotalianskom meste Parma. Príčinu smrti úrady neuviedli, podľa médií však mal exmafián rakovinu obličiek a problémy so srdcom. V júli mu súd zamietol žiadosť o prepustenie z väzenia zo zdravotných dôvodov.
Talianske médiá informovali, že posledných 24 hodín bol Riina v kóme. Ministerstvo spravodlivosti povolilo príbuzným, aby boli pri jeho smrteľnej posteli. Médiá upozornili, že zo strany ministerstva šlo o významný ústupok, keďže Riinu počas výkonu trestu držali v izolácii. Podľa agentúry ANSA však príbuzní nestihli prísť včas, aby Riinu zastihli ešte živého. Mafián mal rôzne prezývky, napr. sicílsku U curtu (Krátky) v súvislosti s nižším vzrastom či La belva (Zviera) a bol označovaný za "bossa bossov" (il capo dei capi).