Na pochode ulicami Bruselu sa zúčastnilo asi 2000 ľudí, medzi ktorými boli aj zástupcovia ľudskoprávnej organizácie Amnesty International, ako i viacerých politických strán.
Organizátori pochodu v Bruseli vo svojom vyhlásení uviedli, že "sme povinní skoncovať s násilím na ženách. Nastal čas, aby svet politiky vzal na seba zodpovednosť a zmenil slová na činy. Nijaké zmeny sa neuskutočnia, ak nebudú prijaté konkrétne politické opatrenia".
Pochod ulicami Paríža usporiadaný pri príležitosti Medzinárodného dňa za odstránenie násilia páchaného na ženách sa uskutočnil krátko po tom, ako francúzsky prezident Emmanuel Macron predstavil iniciatívu zameranú na potlačenie násilia a obťažovania páchaného na ženách.
Cieľom iniciatívy je okrem iného odstrániť pocit hanby, ktoré obete často núti, aby o takýchto incidentoch mlčali a tiež dosiahnuť zmenu v sexistickom zmýšľaní, ktoré je vo Francúzsku pomerne rozšírené. Macron chce tiež sprísniť postihy pre páchateľov takýchto činov a vzdelávať v tejto problematike občanov už od materskej školy.
Francúzsky prezident podotkol, že vlani zahynulo vo Francúzsku v dôsledku násilia až 123 žien. Ich pamiatku si uctil minútou ticha a následne dodal, že je " už načase", aby sa namiesto obetí začali hanbiť páchatelia. Podobné pochody sa konali aj v iných francúzskych mestách.
Proti násiliu páchanému na ženách protestovali aj účastníci pochodu ulicami centra Ríma. Medzi jeho účastníkmi boli aj predstavitelia vedenia azylových domov pre ženy, ktoré utekajú pred domácim násilím páchaným ich manželmi, partnermi či inými osobami. Ženy od parlamentu žiadali, aby venovali azylovým domom a podobným inštitúciám viac pozornosti i finančnej podpory.
Stovky ľudí sa v sobotu na podobnej demonštrácii zišli aj v tureckom Istanbule. Pochod sa uskutočnil napriek tomu, že polícia jeho organizátorov upozornila, že ich akcia je úradmi nepovolená. Na pochode sa zúčastnili najmä ženy, ktoré vykrikovali slogany ako: "Nebudeme mlčať!" či "Nedáme sa zastrašiť". Pochody s menším počtom účastníkov sa konali aj vo viacerých ďalších tureckých mestách.
Ľudskoprávna skupina FemicideMap uviedla, že za posledných sedem rokov bolo v Turecku zavraždených 1915 žien, pričom v 995 prípadoch bol páchateľom vraždy manžel alebo priateľ obete. Podľa vyhlásenia OSN násilie voči ženám je jedným z najviac rozšírených, trvávajúcich a zničujúcich foriem porušovania práv na svete.
Otázka sexuálneho obťažovania na pracovisku sa dostala do pozornosti verejnosti pod náporom vlny obvinení zo sexuálneho zneužívania voči prominentným mužom v USA aj Európe. Tú spustili obvinenia voči americkému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi.