Tá mala podľa obžaloby niektorým zamestnancom prideľovať odmeny a tí jej ich museli následne vyplácať. Trestu sa však tentoraz nedočkala, súdne pojednávanie bolo odročené.
Na nečestné praktiky sa sťažovali nielen učitelia, ale aj rodičia. Podľa jednej z poškodených škola v tom období nemala dobré meno. Riaditeľka Leila S. sa v tom čase odvolávala na podporu väčšiny zamestnancov. „Z takmer 40 zamestnancov v tom období za ňou stálo iba nejakých 15,“ uviedla na súde jedna z poškodených učiteliek. Dnes už bývalú riaditeľku obviňujú z toho, že v rokoch 2010 až 2015 mala niektorým zamestnancom navýšiť a vyplácať odmeny, z ktorých časť jej následne museli odovzdať. „Odmeny boli prideľované najmä za nevymeškané hodiny, za zodpovedný prístup k dochádzke do práce,“ vysvetľovali zamestnankyne školy.
Podľa učiteliek im mala Leila S. direktívne vo svojej kancelárii nariadiť, aby jej polovičku z odmien odovzdali, čo zo strachu zo straty zamestnania po výplate aj urobili. „Niektorí posielali peniaze na účet, iní zase odovzdávali ,na ruku‘. Ja som jej odovzdala osobne takmer 600 eur na dvakrát,“ povedala jedna z poškodených učiteliek. „Niektorým podriadeným zvýšila príplatok o polovicu s tým, že navýšenú sumu jej budú mesačne odovzdávať,“ doplnila ďalšia z poškodených. Dnes už bývalá riaditeľka sa v minulosti bránila, že to bola v tom čase bežná prax v školách, aby zamestnanci časť odmien odovzdávali.