Weinsteina zo sexuálnych útokov obvinili už desiatky žien a jeho kauza odštartovala vlnu ďalších obvinení, ktorá mierila do radov politikov, novinárov a manažérov. V článku The New York Time, kde bol zverejnený list, Hayek (51) popisuje svoje trpké skúsenosti s Weinsteinom z roku 2002 pri natáčaní filmu Frida, venovanému životu mexickej maliarky Fridy Kahlo. Svojho utláčateľa označuje za "obludu". Weinstein, ktorého vtedajšia spoločnosť Miramax film produkovala, mal herečku prenasledovať v hoteloch, ponúkať jej spoločné sprchovanie, orálny sex alebo masáž.
Každé odmietnutie privádzalo Weinsteina k zúrivosti, píše herečka. "V jeho očiach som nebola umelkyňa ani človek, bola som vec, obyčajné telo," spomína Hayek. Dokončenie filmu Frida Weinstein podmienil natočením lesbickej scény, pri ktorej bude Hayek nahá. Žiadne diskusie nepripúšťal a Hayek sa musela podvoliť. "Prvýkrát a naposledy v kariére som sa nervovo zrútila, celá som sa triasla a prepadla som nezadržateľnému plaču," píše Hayek.
Weinstein podľa Hayek nechcel film Frida pustiť do kín, súhlasil nakoniec na naliehanie Hayek a režisérky Julie Taymor. Film vo svete zarobil 56,3 miliónov dolárov (cca 48 miliónov eur) a zo šiestich oskarových nominácií získal dve ocenenia. "Verím, že keď pridám svoj hlas k tým, ktorí prehovorili, pomôžem vysvetliť, prečo je to tak ťažké a prečo mnohé z nás tak dlho čakali. Muži sexuálne útočia, pretože môžu. Ženy o tom dnes hovoria, pretože v tejto novej dobe nakoniec tiež môžu," končí svoju výpoveď Hayek.