Zároveň mal uhradiť zálohu vo výške 500 000 Sk (16 597 eur). Konštatuje sa to v anonymizovanom uznesení Krajského súdu v Bratislave, ktorým prepustil obvineného Pavla Ruska z väzby na slobodu a ktoré si TASR vyžiadalo na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám.
Súd v odôvodnení svojho rozhodnutia cituje aj z uznesenia, ktorým policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie Pavlovi Ruskovi.
Okrem iného z neho vyplýva, že obvinený Rusko ako jeden z dvoch spoločníkov spoločnosti Markíza-Slovakia s.r.o. sa “v úmysle prinútiť proti vôli poškodenej previesť obchodné podiely tejto spoločnosti vo výške 50 percent podielu na základnom imaní vo vlastný prospech alebo v prospech doposiaľ nezistenej osoby a následne po prevode týchto majetkových práv v uvedenej výške ju fyzicky zlikvidovať spolčil s osobami z banskobystrickej zločineckej skupiny.“
Podľa uznesenia mal Rusko v októbri 1997 alebo začiatkom novembra 1997 prísť do Banskej Bystrice do priestorov patriacich SBS Security 3, kde požiadal dvoch spoluobvinených Mikuláša Černáka a Miloša Kaštana, aby za finančnú odmenu minimálne 20 000 000 Sk (663 878 eur) prinútili poškodenú previesť vlastnícke práva k obchodným podielom v prospech seba alebo v prospech doposiaľ nezistenej osoby a po tomto prevode ju následne úmyselne usmrtili. Keďže poškodená sa zdržovala najmä v Bratislavskom kraji, Mikuláš Černák a Miloš Kaštan sa obrátili s touto požiadavkou na Róberta Lališa, ktorý s ňou mal súhlasiť.
Podľa uznesenia sa potom obvinení, vrátane Ruska, s ešte ďalšími osobami mali stretnúť v polovici novembra 1997 v hoteli Holiday Inn v Bratislave, kde mal Pavol Rusko opätovne všetkých prítomných požiadať o likvidáciu poškodenej a „odovzdal im v písomnej forme údaje k poškodenej, a to minimálne v rozsahu fotografia, popis osoby, konkrétnej adresy, kde sa poškodená zdržiava, informácie o zvykoch poškodenej.“
Rusko mal ešte v ten istý alebo na druhý deň po tomto stretnutí poskytnúť finančnú zálohu vo výške 500 000 Sk a skupina začala „s konkrétnymi činnosťami smerujúcimi k zhromaždeniu informácií o poškodenej, zabezpečeniu sledovania poškodenej, získavaniu informácií o jej práci, pohybe, zvyklostiach, záujmoch a spôsobe života.“ Skupina s tým podľa uznesenia mala prestať až po zadržaní Mikuláša Černáka v decembri 1997.
Rusko obvinenia odmieta. "Nič také som neurobil, nič také sa nestalo. A verím, že toto vyšetrovanie prinesie odpoveď nielen na otázku, že s tým nemám nič spoločné, čo je, myslím si, čím ďalej tým viac jasné, ale najmä, kto si celú túto kauzu vymyslel," povedal pri odchode z ústavu na výkon väzby v novembri tohto roka.
Bývalý minister hospodárstva je obvinený, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Okrem iných mal proti nemu vypovedať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák, ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.
Okrem Ruska čelia obvineniu v tejto veci aj Miloš Kaštan, Róbert Lališ alias Kýbel a Mikuláš Černák. Krajský súd v Bratislave prepustil obvineného Ruska na slobodu dňa 21. novembra tohto roka. Zároveň mu však uložil povinnosť podrobiť sa dohľadu probačného a mediačného úradníka, zákaz vycestovať do zahraničia či nosiť elektronický náramok.