Pomocou rádiokarbónovej analýzy a zmeraním jeho dĺžky odhadli jeho vek na 272 až 512 rokov. O žralokoch grónskych je známe, že narastú za rok o 1 cm. Tento exemplár mal viac ako 5,5 metra a po odrátaní približne 40 cm, ktoré mal pri narodení, vyšlo vedcom 512 rokov. Tento unikát tak žil počas udalostí, ako bol napríklad vznik USA, prežil napoleonské vojny, všetky svetové vojny či potopenie Titanicu. Po- čas jeho života vynašli elektrinu, automobily, lietadlá či skrotili jadrovú energiu.
Žraloky grónske sa živia prevažne rybami a zdochlinami. Požierajú aj mŕtve medvede či soby, ktoré priplaví oceán z pevniny. Dokážu žiť veľmi hlboko, zaznamenali ich aj v hĺbke 2 200 metrov. Pohybujú sa veľmi pomaly v studených vodách a aj ich metabolizmus je veľmi spomalený, čo má významný podiel na ich dlhovekosti. Ide o ohrozený druh. Ich mäso sa vôbec neodporúča konzumovať, pretože obsahuje vysoký podiel zlúčenín dusíka a je toxické. Na Islande ho však po spracovaní a znížení toxickej úrovne považujú za lahôdku.
Ako vyzeral svet v roku 1505?
Amerika
Objavil ju Kolumbus v roku 1492, väčšina však bola stále neznáma. Španielsky moreplavec Juan de Bermúdez v tom roku objavil Bermudy.
Európa
Stála na prahu veľkých rozkolov v cirkvi a náboženských vojen. Martin Luther, ktorý v roku 1517 spustil reformáciu, vstúpil v roku 1505 do kláštora. Mal 22 rokov a pár dní pred tým vedľa neho udrel blesk a on vzápätí sľúbil Bohu, že sa stane mníchom.
Leonardo da Vinci v tom čase maľoval Monu Lisu.
Slovensko
Bolo súčasťou Uhorska a nažívalo si zatiaľ v mieri. Z juhu sa však blížila turecká hrozba. Osmanská ríša v tom čase obsadila skoro celý Balkán.
Bratislava mala viac ako 5 000 obyvateľov. Košice boli vtedy väčšie, aj s predmestiami mali 10 000 obyvateľov.
Ázia
Portugalci objavovali In dický oceán. Dorazili na Srí Lanku, cestou dobyli aj východné pobrežie Afriky.