Uviedol to v pondelok severokórejský veľvyslanec pri OSN Pak Song-il s požiadavkou, aby Washington svoje obvinenia podporil dôkazmi. Podľa veľvyslanca, ktorý má na starosti otázky týkajúce sa USA, sa Severná Kórea domnieva, že Washington využíva takéto tvrdenie, aby vytvoril "krajne konfrontačnú atmosféru". "Ak sú si takí istí, nech nám ukážu dôkazy," povedal Pak Song-il pre agentúru AP.
Útok tzv. vydieračským softvérom (ransomware) WannaCry viedol k zasiahnutiu státisícov počítačov vo viac ako 150 krajinách sveta a v máji napríklad v Británii ochromil časti tamojšieho zdravotníckeho systému NHS.
Už krátko po vlne útokov experti z renomovaných spoločností Symantec a Kaspersky Lab zaoberajúcich sa kybernetickou bezpečnosťou uviedli, že časť kódu použitá v jednej z prvých verzií WannaCry je zhodná s tou, akú používa aj skupina Lazarus Group. Tá je podľa mnohých počítačových odborníkov platformou severokórejských hackerov, ktorí podnikajú opakované útoky s cieľom získať finančné prostriedky.
Skupine Lazarus je pripisovaná séria počítačových útokov okrem iného na spoločnosť Sony Pictures v roku 2014 a centrálnu banku Bangladéša, pri ktorej bolo minulý rok ulúpených 81 miliónov dolárov. Severná Kórea však obvinenia z podpory tejto skupiny odmietla.