Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na polooficiálnu iránsku agentúru Fars. Protestujúci v Kermánšáhu skandovali heslá, ako napríklad "čo tam po Palestíne, myslite na nás", "smrť alebo slobodu" či "prepusťte politických väzňov". Podľa Fars spôsobili škody na verejnom majetku, na čo polícia demonštráciu rozohnala.
V Teheráne polícia zadržala menší počet demonštrantov na proteste proti zdražovaniu a ekonomickej politike vlády.
Podobné nepovolené demonštrácie sa v piatok podľa agentúry DPA konali v minimálne šiestich iránskych mestách, okrem Teheránu a Kermanšáhu aj v provinčných metropolách Hamadán a Rašt. Nespokojenci tam vyšli do ulíc napriek varovaniam iránskych úradov po štvrtkových zrážkach medzi políciou a protestujúcimi v troch mestách na severovýchode krajiny.
Účastníci piatkových protestov skandovali heslá proti šiitským duchovným, ktorí držia moc v krajine, a požadovali ukončenie diktátorských praktík. Dianie v Iráne si povšimol aj americký prezident Donald Trump, ktorý varoval, že protesty v tejto islamskej krajine "sleduje celý svet". Vyzval pritom iránsku vládu na rešpektovanie práv vlastných občanov, vrátane práva na slobodné vyjadrenie názorov.
"Objavujú sa mnohé správy o pokojných protestoch iránskych občanov, ktorí už majú dosť korupcie a toho, že sa bohatstvo krajiny míňa na podporu terorizmu v zahraničí," napísal Trump na Twitteri. Agentúra AP pripomenula, že demonštrácie bez povolenia sú v Iráne zriedkavé. Krajina síce ekonomicky posilnila od zrušenia sankcií po podpísaní jadrovej dohody v roku 2015, avšak bežní ľudia ešte reálne zlepšenie nepocítili.