Vyplýva to z evidencie liptovskomikulášskej matriky. Ako TASR informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková, aj minulý rok pokračovali rodičia v trende z roku 2016, keď sa do popredia začali dostávať klasické mená z kalendára pred tými exotickejšími. Po Sofiách v štatistike nasledujú Laury a Paulíny, obľúbeným dievčenským menom zaevidovaným na miestnej matrike je aj Nela a Lujza, priblížila Čapčíková.
Rebríček najpoužívanejších chlapčenských mien v Liptovskom Mikuláši po Jakubovi dopĺňa meno Matúš, nasleduje Matej, Tomáš a Martin. Na ústupe sú už aj dvojmená, kým v roku 2016 dostalo dve prvé mená 11 detí, napríklad Tobias Luca či Natali Ráchel, v roku 2017 je ich už len sedem. Zaujímavosťou z uplynulého roku je chlapček s menom Marwin, ktorého pomenovali rodičia podľa začiatočných dvoch písmen matky - Martina a koncových písmen mena otca Erwin, ozrejmila hovorkyňa. Podľa nej sa v záznamoch miestnej matriky za rok 2017 našli aj mená ako Jáchym či Florián, Mila alebo Aura.
V mikulášskej nemocnici sa v minulom roku narodilo 639 detí, obyvateľmi mesta sa stalo 296 z nich - 149 chlapcov a 147 dievčat. Manželstvo uzatvorilo 204 párov. Svoju lásku spečatilo pred zrakom cirkvi 63 párov a 141 sobášov bolo civilných. Matrika eviduje z tohto počtu sobáše štyroch maloletých a 14 cudzincov, uviedla Čapčíková a dodala, že najčastejšie povedali snúbenci svoje áno v novej obradnej miestnosti na mestskom úrade, brali sa však aj v Demänovskej či Žiarskej doline.