Čoraz viac žien začína prijímať svoje brady, ktoré sú dôsledkom rôznych hormonálnych zmien. Dostatok sebavedomia ukazujú najmä dve aktivistky, ktoré sa rozhodli s týmto problémom vystúpiť verejne a mapovať svoje životy skrz sociálne siete.
Harnaam Kaur si prežila počas dospievania svoje. Spomienky na diskrimináciu a násilie, s ktorými sa potýkala celý život, spustili samovražedné myšlienky. „Počas posledného mesiaca roka 2017 som sa cítila extrémne samovražedne. Bola som tak blízko k ukončeniu toho všetkého. Keď som počula hlas v mojej hlave, ktorý mi hovoril, aby som to urobila, bojovala som celou dušou a povedala si nie.“
Kľúčovým momentom pre ňu bolo prebudenie sa v roku 2018. „Vstala som, aby som privítala rok 2018. Byť prezývaná bradatá dáma nie je urážka.“ Harnaam si všimla prvé vlásky na tvári vo veku 11 rokov, píše Independent. Neskôr zistila, že to spôsobuje syndróm polycystických vaječníkov. Prešla si šikanovaním, ktoré pretrvávalo aj v dospelosti. Až teraz si uvedomila, akou silnou ženou je v skutočnosti. A zo dňa na deň sa z nej stala instagramová senzácia. Mladá aktivistka verí v silu žien a neustále povzbudzuje fanúšikov. Odkedy si prestala holiť bradu v roku 2016, cíti sa omnoho príťažlivejšie a ženskejšie.
Keď mala Rose Geil 13 rokov, všimla si niekoľko prebytočných vlasov na tvári. Okamžite začala s holením, no po rovnakej diagnóze, akou trpí Harnaam, rast neustával. Svoju bradu skrývala, takže si to v škole nikto nevšimol. Odmietala pozvania prespať u známych, pretože sa bála ranného strniska. „Odkedy som si nechala narásť bradu, cítim sa oveľa ženskejšie. Nemá to nič spoločné s fyzickým výzorom, je to len o mojom postoji.“ Napriek mužskej brade má na svojom Instagrame veľa fanúšikov, ktorí sa nechávajú občas trochu uniesť. Niektorí z nich jej predkladajú ponuky na sobáš, neslušné obrázky či návrhy na rande.